Bilal Erdoğan, görme engelli öğrencilere karnelerini dağıttı

Etnospor Federasyonu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Sarıyer Veysel Vardar Görme Engelliler Okulu’nda öğrencilere karne dağıttı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Oca 2018 / Cum 17:07 |
/ 68 Kez Okundu
| |
Etnospor Federasyonu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Sarıyer Veysel Vardar Görme Engelliler Okulu’nda öğrencilere karne dağıttı. Çocukların karne heyecanına ortak olan Erdoğan, karne hediyesi olarak da öğrencilere mangala oyunu hediye etti.
2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının ilk döneminin tamamlanması münasebetiyle Veysel Vardar Görme Engelliler Okulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene katılan Dünya Etnospor Federasyonu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, öğrencilere karnelerini dağıttı. Karne hediyesi olarak da öğrencilere mangala hediye eden Erdoğan, öğrencilerden İbrahim Tilki ile mangala oynadı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Erdoğan, gelecek dönem için öğrencilere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

“2 bin öğrencimize bu oyun setini dağıtıyoruz”
Çocuklara karne hediyesi olarak mangala hediye ettiklerini belirten Etnospor Federasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, “Geçen sene Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanlığı olarak bir çalışma başlattık. Mangala oyununun tanıtımı ve yaygınlaştırılması çerçevesinde, görme engellilerimize Braille alfabeli, kullanım kılavuzu olan bir oyun seti hazırladık. Ve geçen sene karne hediyesi olarak pilot okullarımızda denedik. Daha sonra 2’inci dönemde bir turnuva yaptık. Bu sene bunu Türkiye’deki bütün görme engelli okullarına yayıyoruz. Ve 2 bin adet mangala setini karne gününde öğrencilerimize dağıtıyoruz” diye konuştu.

“Çocuklarımız çok mutu oluyorlar”
2’inci dönemde Türkiye çağında görme engelliler mangala turnuvası düzenleyeceklerini söyleyerek sözlerini sürdüren Erdoğan, “O turnuvanın finalini de Mayıs ayında yapacağımız Etnospor Kültür Festivalinde düzenlemiş olacağız. Çocuklarımız da çok mutlu oluyorlar. Gerçekten çok eğlenceli bir oyun. Bugün iki oyunda da berabere kaldım ama geçen sene yenilmiştim yani. Bizi de gayet güzel yeniyorlar” dedi.
Bilal Erdoğan ile mangala oynayan İbrahim Tilki ise, “Mutluyum. Karnemi açıkçası bu kadar iyi beklemiyordum ama çalıştım, başardım. Başardığım için de mutluyum. Güzel bir oyundu. Berabere kaldık. Her zaman eşitlik iyidir” şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.