Bilecik 7 yılda 6 İl Milli Eğitim müdürü gördü

Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, kentte 7 yılda 6 İl Milli Eğitim müdürünün değiştiğini belirterek bu durumun üzüncü verici olduğunu belirtti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 13:07 |
/ 99 Kez Okundu
| |
Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, kentte 7 yılda 6 İl Milli Eğitim müdürünün değiştiğini belirterek bu durumun üzüncü verici olduğunu belirtti.
Ahmet Selöz, son olarak Fazilet Durmuş’un Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü’nün Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü olmasının ardından yaptığı açıklamada, sendikacı olarak görev yaptığı 7 yıllık süre zarfından 6 İl Milli Eğitim müdürü gördüğünü ve Bilecik ile gurur duyduğunu belirtti. Selöz, "Eğitimde istikrar ancak böyle sağlanır. Gerek ilk görev yeri Bilecik olan müdürlerimizi üst görevlere, daha büyük illere yolladık, gerekse son görev yeri olanları huzur içinde emeklilik hayatlarına uğurladık. Nedense arası da olmadı. Hancı mı iyi, yolcu mu kötü? sorusunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Mesela; Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü’nün 4 yıldır görevde olduğu düşünülürse, her daim istikrara vurgu yapılan siyasi konjonktür de ilimizde görev yapan İl Milli Eğitim müdürlerinin ortalama görev süresinin bir yıldan biraz fazla olması bilimsel ve sosyolojik olarak ta incelenmesi tahlil edilmesi gereken bir konu. Bu tablodan dolayı Bilecikli olarak ve bir eğitimci olarak Bilecik eğitimi adına üzgünüm" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.