Bilim Kurdu’nda ‘Mühendislik’ teması

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, ‘Bilim Kurdu Projesi’ kapsamında ’Mühendislik’ temalı 3

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Mar 2018 / Pzt 13:16 |
/ 88 Kez Okundu
| |
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, ‘Bilim Kurdu Projesi’ kapsamında ’Mühendislik’ temalı 3. bilim günü etkinliği yapıldı.
Meram Belediyesi, Meram Kaymakamlığı, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen, ‘Bilim Kurdu’ projesi kapsamında bilim günü etkinlikleri aylık olarak yapılıyor. Bilim Kurdu dergisi ile bağlantılı olarak yapılan bilim günlerinde, ‘Mühendislik’ teması hakkında bu ay bilgi ve deneyim kazanan öğrenciler, KTO Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bekir Yıldız’a sorularını yöneltme fırsatı buldu. Öğrenciler, elektrik, malzeme, mekatronik ve cern mühendisliği laboratuvarlarında çeşitli eğlenceli etkinlikler yaparak günü değerlendirdiler.
Meram Belediyesi’nin başlattığı ve KTO Karatay Üniversitesinin bilim etkinliklerine ev sahipliği yaptığı proje kapsamında, Konya’da TEOG sınavında üstün başarı gösteren okullarda öğrenim gören 5. 6. sınıf grubundaki öğrencilere, her ay bilimin farklı bir alanıyla ilgili eğitimler veriliyor. Proje kapsamında daha önce ‘Matematik’ ve ‘Tıp’ temalarında etkinlikler yapılmıştı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.