BİLSAM Kurtuba Akademi’den şiddet konulu sempozyum

Bilgi Yolu, Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) Kurtuba Akademi tarafından 28-29 Nisan tarihleri arasında “Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet” adlı sempozyum düzenlenecek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
01 Oca 2018 / Pzt 16:12 |
/ 75 Kez Okundu
| |
Bilgi Yolu, Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) Kurtuba Akademi tarafından 28-29 Nisan tarihleri arasında “Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet” adlı sempozyum düzenlenecek.
Yıllık periyotlarla ulusal öğrenci sempozyumları gerçekleştiren Kurtuba Akademi, 2018 yılında tema olarak, “Şiddet” konusunu seçti. "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet" başlığıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumda şiddet sorunu sadece insan odaklı değil, bu sorunlardan etkilenen bütün canlıları ve varlıkları kapsayacak şekilde ele alınacak. Sempozyumla ilgili basın açıklaması yapan BİLSAM Gençlik Kolları Üyelerinden Zeynep Doğan, insanlık tarihinin en büyük sorunlarından biri olan şiddetin 21. yüzyılda da insanlığı tehdit eden temel problemlerden biri olduğunu belirterek “Toplumsal ilişkilerden uluslararası ilişkilere, aile hayatından bireyler arası ilişkilere, eğitimden medyaya ve daha birçok alanda hayatımıza nüfuz etmiş olan şiddet bir toplumsal sorun olarak varlığını sürdürmektedir" ifadelerini kullandı. Yıllık periyotlarla ulusal öğrenci sempozyumları gerçekleştiren Kurtuba Akademinin, 2018 yılında tema olarak, “Şiddet” konusunu seçtiğini ifade eden Doğan "’Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet’ başlığıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumumuz 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. BİLSAM Kurtuba Akademi tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Ulusal Öğrenci Sempozyumumuzun amacı: Ülkemizde bahse konu olan alanlarda okuyan, araştıran ve düşünceler geliştiren gençlerimizi bir araya getirerek, ürettikleri bilgi, düşünce ve yaklaşımları akademik çevreler ve kamuoyu ile paylaşmalarına imkan tanımaktır. Düzenlenecek sempozyum, şiddet sorununu sadece insan odaklı değil, bu sorunlardan etkilenen tabiat, çevre, bitkiler, hayvanlar, tarihi eserler, kültürel varlıklar vs. bütün canlıları ve varlıkları kapsayacak şekilde ele alacaktır. Bu yüzden sempozyumumuz bu konularla ilgili bütün çalışmalara açıktır. Amacımız Kurtuba Akademi olarak geleceğimiz adına gök kubbede hoş bir seda bırakacak bütün fikirlere kendini seslendirme imkanı sunmaktır. BİLSAM Kurtuba Akademi olarak bizler, farklılıklarımızın zenginlik olarak kabul edildiği, şiddetin, zulmün, ötekileştirmenin ve kutuplaşmanın olmadığı, bütün canlıların kendi potansiyelini gerçekleştirebildiği, çevrenin korunduğu ve adalet, özgürlük, barış ve kardeşlik iklimi içinde yaşanılan bir dünyanın mümkün olabileceğine inanıyoruz. 28-29 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sempozyumumuza, ilimiz, bölgemiz ve ülkemizdeki lisans ve lisansüstü bütün öğrenci arkadaşlarımız davetlidir. Bildiriler, bilim kurulunca değerlendirilip onaylandıktan sonra sempozyumda sunulacaktır. Sempozyumun yeri ve programı ileri ki tarihlerde ilgililere ulaştırılacaktır. Bildirisi kabul edilen Malatya dışındaki katılımcıların ulaşım ve konaklama giderleri BİLSAM tarafından karşılanacaktır” diye konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.