Bingöl TSO’da ‘Tek durak ofis’ dönemi

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO) Başkanı Mahmut Ayas, üye işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla ‘Tek durak ofis’ kurduklarını bildirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
13 Şub 2018 / Sal 11:47 |
/ 66 Kez Okundu
| |
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO) Başkanı Mahmut Ayas, üye işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla ‘Tek durak ofis’ kurduklarını bildirdi.
Bingöl TSO Başkanı Mahmut Ayas, üyeler için vakit kaybı olan tescile tabi tüm işlemlerde bankalara yatırılan Ticaret Sicil Gazetesi bedelinin odada tahsil edileceği ile ilgili açıklama yaptı.
Üyelerin işlerini kolaylaştırmak için çalışmalara başladıklarını belirten Ayas," Daha önce Ticaret Sicil Harçlarının ve Rekabet Kurumu payının odamız tarafından tahsil edilmesine başlanmasıyla şimdi de Ticaret Sicil Gazetesi bedeli odamız tarafından tahsil edilebilecek. Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere ilgili kurumlarla görüşmeler yaptık ve Bingöl TSO olarak yapmış olduğumuz çalışmalar meyvesini verdi. 12.02.2018 tarihinden itibaren artık tüm işlemler tek durak ofis konumunda bulunan Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılacak. Bu kapsamda Ticaret Sicil Gazetesi tahsili konusunda Bingöl Ticaret ve Sanayi Odamıza tahsil yetkisi verilirken, tüm diğer işlemlerde üyelerimiz odada işlemlerini gerçekleştirip vergi dairesi, banka ve noter gibi yerlere gidip gelmek yerine sadece odamıza gelerek tüm işlemlerini yapabilecekler. Bu sayede üyelerimizin emek ve vakit kaybı ortadan kaldırılmış olacak. Ayrıca tüm personellerimize gerekli eğitimleri vererek üyelerimize en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olmaya devam edeceğiz" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.