Bu kütüphanede okumak vatandaş ve öğrencilerden, çay kahve belediyeden

Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Gençlik, Kültür ve Sanat ve Kültür Merkezinde çocuklara, öğrencilere ve vatandaşlara yönelik açılan halk kütüphanesinde, kitap okuyan ya da ders çalışan herkese çay, kahve, su ve diğer içecekler ücretsiz sunuluyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Mar 2018 / Pzt 13:03 |
/ 94 Kez Okundu
| |
Diyarbakır’ın Hani İlçe Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Gençlik, Kültür ve Sanat ve Kültür Merkezinde çocuklara, öğrencilere ve vatandaşlara yönelik açılan halk kütüphanesinde, kitap okuyan ya da ders çalışan herkese çay, kahve, su ve diğer içecekler ücretsiz sunuluyor.
Hani Belediyesi tarafından hizmete açılan Necip Fazıl Kısakürek Gençlik, Kültür ve Sanat Merkezinde hizmet veren kütüphane, sessiz sakin konumu ve alışagelmişin dışında hizmetleriyle kısa sürede kitapseverlerin uğrak noktası oldu. Kütüphanede kitap okuyan ya da ders çalışan herkese çay, su, soğuk içecekler ve kahve ücretsiz servis ediliyor. Kütüphaneye, üniversite ve kurs sınavlarına hazırlanan öğrenciler kadar araştırma yapmak ve kitap okumak için de pek çok yetişkin bireyler geliyor. Her gün hizmet veren kütüphanede şu an 15 bin kitap bulunuyor.
Hani Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, “Yıl sonuna kadar Yahya Kemal Beyatlı kütüphanemize 25 bin kitap bulundurmayı hedefliyoruz. Necip Fazıl Kısakürek Gençlik, Kültür ve Sanat Merkezimizde bu kütüphanenin açılmasıyla birlikte kitap okumaya olan ilgi de arttı. Öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda kütüphanemize farklı türde kitaplar da kazandıracağız" dedi.

“İlçemizin ilk kütüphanesini kurduk”
Başkan Yazıcı, ilçeye ilk kütüphaneyi kurmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek açıklamalarını şöyle sürdürdü.
"Toplumun bilgiye ihtiyacı var. Hani Belediyesi olarak ilçede çocuklarımızın öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın faydalanabileceği bir kütüphane olmadığı için kütüphane açmaya karar verdik. İnsanlara kütüphanelerin sıkıcı değil de eğlenceli yerler olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Gün boyu gelen ziyaretçilerimize her türlü içeceği ücretsiz olarak servis ediyoruz”.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.