Buca’da can dostları için seferberlik başlatıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Buca’da can dostları için seferberlik başlatıldı
04 Eki 2023 / Çar 10:53
1 dk okuma / 21 Kez Okundu
| |

Buca Belediyesi, sokaktaki can dostlarına yönelik kısırlaştırma seferberliği başlattı. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, veteriner hekim, laborant ve sağlık teknikeri sayısını artırarak kadrolarını güçlendirdiklerini, böylelikle Buca’da daha kısa zamanda daha çok can dostuna ulaşabildiklerini söyledi.


Kentteki sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışmalar yürüten Buca Belediyesi, kısırlaştırma işlemlerini yaygınlaştırdı. Can dostlarını araçla bulunduğu yerden alarak Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne götüren ekipler, kısırlaştırma işleminin yanı sıra sağlık kontrollerini de gerçekleştiriyor. Aşıları ve iç parazit ilaçları yapılan sevimli dostlar, daha sonra yaşam alanlarına bırakılıyor.

Bin hayvan kısırlaştırılacak
Veteriner hekim, laborant ve sağlık teknikeri sayısını artırarak kadrosunu güçlendiren Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yerel hayvan koruma görevlileri ve Bucalılarla iş birliği halinde yıl sonuna kadar yaklaşık bin hayvanı kısırlaştırmayı hedefliyor.

İlk etapta kediler var
Kısırlaştırma çalışmalarında öncelikle kedilerin yer aldığı belirtilirken, sokaklarındaki hayvanların kısırlaştırılmasını isteyen Bucalıların 0 232 439 10 10 numaralı telefondan 5’i tuşlayarak talep oluşturabilecekleri kaydedildi.

Sürekli hizmet
Buca’da hiçbir can dostunun sahipsiz olmadığını belirten Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Veteriner İşleri Müdürlüğümüz her bir can dostunu yakından takip edip, gerekli sağlık hizmetlerini yürütmektedir. Güçlendirdiğimiz kadromuz kesintisiz olarak can dostlarımıza hizmet vermeyi sürdürmektedir” diye konuştu.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.