Buca’da Hareketlilik Haftası dopdolu içeriğiyle devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Buca’da Hareketlilik Haftası dopdolu içeriğiyle devam ediyor
19 Eyl 2023 / Sal 11:12
1 dk okuma / 24 Kez Okundu
| |

Buca Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası’nda birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Buca’da geçtiğimiz cuma günü "Şehrini Keşfet-Gelecek Enerjini Koru" temasıyla başlayan Avrupa Hareketlilik Haftası, dopdolu bir içerikle devam ediyor. Buca Bilim Sanat Merkezi’nde doğal afetler ve çevre konularında uzman isimlerin katılımıyla paneller düzenlendi. "Atık Yönetiminde Sıfır Atık" panelinde konuşan İzmir Afet Bilinci, Çevre ve İklim Farkındalığı Derneği (İZAFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve çevre mühendisi Yakup Ateş, iklim değişikliğinin sonuçlarına dikkat çekti. Susuzluğun büyük krize neden olacağına değinen Ateş, ilerleyen yıllarda dünyada iklim göçleri yaşanacağına dikkat çekti.
"Afet ve Çevre" paneli ise İZAFED Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ertaş moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Panelde İZAFED üyeleri Çağrı Aydınel, Serkan Özdemir ve Yakup Ateş konuşmacı olarak yer alırken, temel afet bilinci, temel deprem bilgisi, yangın ve orman yangınları, çevre ve iklim bilgisi konuları masaya yatırıldı. İnteraktif olarak gerçekleştirilen panelde doğal afetlerin oluşma nedenleri ve afetlerden korunma yolları anlatıldı.

Hasanağa Bahçesi’nde yoga
Öte yandan, Hasanağa Bahçesi’nde eğitmen Nalan Alpan Koç önderliğinde yoga etkinliği gerçekleştirildi. 22 Eylül Cuma günü sona erecek hafta çerçevesinde Buca Bilim Sanat Merkezi’nde 19 Eylül Salı günü pilates etkinliği, 22 Eylül Cuma günü dans etkinliği, 20 Eylül Çarşamba "Geleceğe Bir Damla Bilim-Drama Atölyesi", 21 Eylül Perşembe "Çevre ve Sürdürülebilirlik Temalı Bilimsel Proje Sunumları" gerçekleştirilecek.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.