Burhaniyeli Elif okul bitirme projesini atölyesine dekor yaptı

Burhaniye ilçesinde, Geleneksel Türk Sanatları eğitimi alan Elif Aygördü’nün hazırladığı çini dekorları ilgi gördü. Edremit Mesleki Eğitim Merkezinde, çini dersleri veren Aygördü, Burhaniye’de çini ustaları yetiştirmek istediğini söyledi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Oca 2020 / Per 15:42 |
/ 25 Kez Okundu
| |
Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarımı ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları bölümünden geçtiğimiz yıl mezun olan Elif Aygördü’nün, Kavakdibi Caddesinde kurduğu Huma Sanat Evi’nde hazırladığı birbirinden değerli çiniler ilgi gördü. Aygördü, okul bitirme projesi olan çiniyi de atölyesine dekor yaptı. Sanatını gençlere öğretmek istediğini anlatan Aygördü, “Geçtiğimiz yıl okulumu bitirdim. Edremit Mesleki Eğitim Merkezinde ders vermeye başladım. Kavakdibi Caddesinde açtığım atölyede de çini üretimine başladım. Burada özel sipariş ürünler de yapıyorum. İşimi severek yapıyorum. Bu mesleği meraklılarına öğretmek istiyorum” dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.