Büyükşehir Meclisi Aralık ayı toplantısı devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık ayı toplantısını yaptığı 2

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Ara 2017 / Pzt 16:42 |
/ 29 Kez Okundu
| |
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık ayı toplantısını yaptığı 2. Birleşimle devam etti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlık etti.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantı gündeminde, bazı konular görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edildi. Gündemde yer alan bazı maddeler de bir sonraki toplantıya bırakıldı.
Çakır’a yetki
Gündem maddeleri arasında yer alan Mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan Battalgazi İlçesi Şifa Mahallesi 1945 ada 7 nolu parsel ile Mülkiyeti Ziraat Bankası A.Ş’ye ait, Battalgazi ilçesi Saray Mahallesi 125 ada, 165 nolu parselin trampa iş ve işlemleri için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yetki verilmesi kabul edildi.
İkizce Mahallesine mezarlık alanı
Yine gündem maddeleri arasında yer alan Yeşilyurt ilçesi Şifa Mahallesi 580 ada 132, 148, 149 ve 540 nolu parsellerin bir kısmının içerisinde bulunduğu alana Kültürel Tesis Alanı fonksiyonu verilmesi yönündeki değişiklik ile İkizce Mahallesi 231 ada, 1 nolu parselin 13 bin metrekarelik kısmının mera vasfından çıkarılarak, hazine adına tescili ve sonrasında mezarlık alanı olarak Malatya Büyükşehir Belediyesine tahsisi kabul edildi.
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı 3. birleşiminin 19 Aralık Salı günü saat 14.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.