Büyükşehir zabıtasına stresle baş etme ve öfke kontrolü semineri

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan zabıtalara kent halkıyla iletişimlerini güçlendirmek, iş verimliliğini ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla ‘Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü’ konusunda hizmet için eğitim semineri verildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Ara 2017 / Pzt 14:35 |
/ 9 Kez Okundu
| |
Adana Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan zabıtalara kent halkıyla iletişimlerini güçlendirmek, iş verimliliğini ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla ‘Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü’ konusunda hizmet için eğitim semineri verildi.
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Soner Çakmak, öfkeli bireylere karşı davranış biçimleri konusunda zabıtalara bilgilendirdi.
Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü Semineri’ne Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Kadir Tüylü, şube müdürleri ve yaklaşık 200 zabıta görevlisi katıldı.
Yrd. Doç. Dr. Soner Çakmak, stresle başa çıkma ve öfke kontrolü yöntemlerini öğrenen zabıtaların, vatandaşlarla iletişimini güçlendirdiğini, iş verimliliği ve hizmet kalitesini arttırdığını belirtti. Çakmak, “Belediyelerin öncelikli görevi insana hizmettir. Zabıta görevlileri de Adana halkının huzur ve esenliği için, yılın 365 özveriyle görev yapıyor. Bu birimde görev yapan arkadaşlarımız, vatandaşlarla nasıl iletişim kurulması gerektiğini çok iyi bilmelidir. Öfkesini herkesten çok kontrol edebilmelidir. Telafisi mümkün olmayan durumların ortaya çıkmaması adına bunu sağlamamız büyük önem taşıyor” dedi.
Seminerin sonunda Zabıta Daire Başkanı Kadir Tüylü, personelin gelişimine sağladığı katkılardan dolayı Yrd. Doç. Dr. Soner Çakmak’a çiçek sunup, teşekkür etti.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.