Çalışkan: "STK ve siyasi aktörler doğru amaçlarda birlikte hareket etmeli"

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, STK ve siyasi aktörlerin doğru amaçlar üzerinde birlikte hareket etmesi durumunda gelecek nesillere hayırlı hizmetlerin miras olarak bırakılabileceğini söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
06 Mar 2018 / Sal 12:28 |
/ 59 Kez Okundu
| |
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, STK ve siyasi aktörlerin doğru amaçlar üzerinde birlikte hareket etmesi durumunda gelecek nesillere hayırlı hizmetlerin miras olarak bırakılabileceğini söyledi.
Çalışkan ve beraberindeki heyet Saadet Partisi (SP) Adana İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. ASKON temsilcilerini Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç ile SP Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
Erbakan Haftası dolayısıyla merhum eski Başbakan Necmettin Erbakan anıldı. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Erbakan’ın 20 yıl boyunca köylüsüyle, iş adamıyla, akademisyeniyle toplantılar yaparak en müessir gücün siyaset olduğu anlayışı içerisinde bir çalışma başlattığını söyledi.
Türkiye’de hanımıyla, genciyle yürümenin gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Tongüç, “Milli Görüş harekatının, Erbakan hocamızın çalışmasını sadece kuru bir particilik davası olarak görürsek meseleyi anlamamış oluruz. İşin özüne ve manasına bakmak ve nasıl bir yolda nereye doğru gittiğimizi ve hangi hedefe varlığımızı görmek durumundayız. Bu mücadelenin öyle kolay olmadığını biliyoruz ve kolay olmayacağının da farkındayız. Ama milletimiz ve milletimizin kalbindeki iman var olduğu sürece Allah’ın izniyle bu millet mücadelesine hakkın rızasını kazanmak için her zamankinden fazla devam edecektir. Bu milletin imanı var oldukça bu millet var olacak, bu millet var oldukça milli görüş var olacak, milli görüş var oldukça bu milleti asla kimse paramparça edemeyecek Allah’ın izniyle” dedi.
ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan’da, STK ve siyasi aktörlerin doğru amaçlar üzerinde birlikte hareket etmesi durumunda gelecek nesillere hayırlı hizmetlerin miras olarak bırakılabileceğini ifade etti. Çalışkan, “Bizler merhum eski Başbakan Necmettin Erbakan hocamızı daima rahmet ve minnetle anıyoruz ki onun ilkelerini yaşatabilelim. Bizler onun mücadelesinin kutlu bir mücadele olduğunun farkındayız. Allah’a hamdolsun ki, bugün onun işaret ettiği yollardan yürüyen genciyle yaşlısıyla pek çok dava arkadaşı var. Bu yollar da İslam’ın yoludur” diye konuştu.
ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan günün anısına SP İl Başkanı Gözütok’a kahve fincanı hediye etti.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.