Çambaşı Yaylası doldu taştı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Çambaşı Yaylası doldu taştı
05 Şub 2024 / Pzt 14:42
2 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Ordu Büyükşehir Belediyesinin yarıyıl tatilinde öğrenci ve ailelerine yönelik Çambaşı Yaylası’na yaptığı ücretsiz ulaşımdan yaklaşık 3 bin kişi yararlandı.

Büyükşehir Belediyesinin yarıyıl tatili ve Çambaşı Kar Festivali nedeniyle ücretsiz ulaşım imkânı sunduğu Çambaşı Yaylası’na ilgi yoğun oldu. Yarıyıl tatilinde hafta sonuna rastlayan 26-27 ve 28 Ocak tarihleri ile 2-3-4 Şubat tarihleri arasında Çambaşı Yaylası’na gerçekleştirilen ücretsiz ulaşım çerçevesindeki toplam 167 minibüsten yaklaşık 3 bin çocuk ve ebeveyni yararlandı. Modern konaklama alanları, kış sporları çeşitliliği ve eşsiz doğa güzelliğiyle Çambaşı Yaylası’nın bütün imkanlarını kullanan öğrenciler aileleri ile birlikte keyifli bir tatil geçirdi.

“Bizler için bir değişiklik oldu, çok memnun kaldık”
Tatil boyunca sayısız seferler ile Çambaşı Yaylası’na giden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin bu fırsatı sundukları için oldukça mutlu olduklarını ifade etti. Öğrenci ve aileleri, “Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bu uygulama bizler için çok iyi oldu. Burada çok eğlendik. Yarıyıl tatilinde bizler için bir değişiklik oldu, güzel bir tecrübeydi. Çok memnun kaldık, bayağı da kalabalık var” şeklinde konuştular.

Kayak tesisleri hafta sonu doldu taştı
Öte yandan kendi imkanları ile birlikte Çambaşı’na giden vatandaşların da ilgisi oldukça yoğun oldu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sadece hafta sonunda Doğa Kayak Tesisleri’nde yaklaşık 10 bin kişiyi ağırladıklarını belirtti.
Son yıllarda yaylaya yaptıkları yatırımlarla Çambaşı’nın turizm cazibesini artırdıklarını belirten Başkan Güler, “Burası bir çekim merkezi haline geldi. Gördüğünüz gibi buraya yoğun bir ilgi var. Sadece bugün 10 binin üzerinde katılım oldu. Böylelikle buranın ekonomisine de katkı sunduk. Güzelliklerimizi duyurup, tanıtıyoruz. Bizim en büyük kazançlarımızdan bir tanesi Karadeniz’in güzel şehirlerinden biri olmak. Mutluluğun resmi bu” dedi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.