"Çanakkale Zaferi" çocuklar için tiyatro sahnesinde

Çanakkale Zaferi’nin 103

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
18 Mar 2018 / Paz 17:19 |
/ 62 Kez Okundu
| |
Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, "Çanakkale Zaferimiz, Gururluyuz Hepimiz" isimli çocuk tiyatro oyunu sahnelendi.
Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, "Çanakkale Zaferimiz, Gururluyuz Hepimiz" isimli çocuk tiyatro oyunu sahnelendi. Mavi Kumpanya oyuncularının sahne aldığı oyunun gösterimi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Oyunda, Çanakkale Zaferi’nin 103. yılında, Türk ulusunun bağımsızlığı için Çanakkale’de destan yazan, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gaziler saygıyla anıldı. Orhan Sanay’ın yazıp yönettiği oyunda, Çanakkale Savaşı’na giden kahraman çocukların mücadelesi anlatıldı. Oyunda Gürcan Ali Gül, Cemil Aydın, Gizem Genç, Atilla Gönültaş ve Recep Günay rol aldı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.