Çelik’ten 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi mesajı

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürü Fehmi Çelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Mar 2018 / Cum 17:45 |
/ 21 Kez Okundu
| |
Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürü Fehmi Çelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
İl Müdürü Fehmi Çelik, dün olduğu gibi bugün de milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranların planlarının tutmayacağına dikkat çekti.
Çelik açıklamasında, “Plan kuranların hiçbir zaman unutmamaları gereken,15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında yaşananların, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu hepimize göstermiştir. Tıpkı 103 yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlar, milletimizin azim, inanç ve kararlılığı karşısında çaresiz kalmıştır. Bugün de Çanakkale destanını yazan kahramanlar gibi,15 Temmuz’da ve şuanda Afrin de destan yazan, şehitlerin ve gazilerin olduğu bir dönemde bulunmaktayız. Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hayatları gelecek nesillere aktarılacaktır” dedi.
Çelik, Çanakkale Savaşının kendini küllerinden oluşturan bir ecdadın var olma mücadelesi olduğunu belirterek, “Çanakkale, iman dolu göğüslerin çelik tabyalara siper olduğu ve çelik tabyaları yerle yeksan ettiği, her santimetre toprağın kanla yoğrulduğu yer. Çanakkale haçın, hilale galebe çalamayacağını gün gibi aşikarlaştıran yer. Çanakkale dönemin en gelişmiş ordularının, en gelişmiş silahlarının iman karşısında acizleştiği yer. Çanakkale bu aziz milletin, vatanın bir karış toprağı için neler yapabileceğinin resmidir. Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta, Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarına, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletine ve vatanı uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.