Çerkezler tepesi A tipi mesire alanına kavuşuyor

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Dolunay Çerkezler Tepesi’nin Fatsa Belediyesine tahsisi ile ilgili Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
27 Eyl 2017 / Çar 18:16 |
/ 49 Kez Okundu
| |
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Dolunay Çerkezler Tepesi’nin Fatsa Belediyesine tahsisi ile ilgili Orman Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı.
Orman Genel Müdürlüğü tarafından Fatsa Belediyesi ile yapılacak protokolü imzaladıktan sonra bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Bu protokol ile daha önce kamuoyu ile paylaşmış olduğumuz Dolunay Çerkezler Tepesi’nin Fatsa Belediyemize tahsisinde ile son aşamasını gerçekleştirmiş bulunuyoruz, Fatsa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Fatsa çok büyük çok güzel bir mesire alanına kavuşmuş olacak. Mülkiyeti Orman Bakanlığı’mıza bağlı bu alana inşallah projede olduğu gibi orman içerisinde A tipi mesire alanına kavuşturmuş olacağız” dedi.
Tahsisini talep etmiştik
Dolunay Çerkezler Tepesi’nin Orman Bakanlığından tahsisini talep ettiklerini ifade eden Başkan Anlayan, “Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, sağ olsun burayı A tipi mesire alanı olarak Fatsa Belediyemize tahsis onayını vermişti. Yazışmalar devam ederken protokol onayını beklediğimizi söylemiştik. Bugün atmış olduğumuz imza ile de artık resmi protokol ile buranın devrini almış bulunuyoruz. Burada inşallah projemiz çerçevesinde piknik alanı olarak hazırlayacağız” diye konuştu.
Dolunay Çerkezler Tepesi Mesire alanında meşe ormanı içerisinde neler olacağını da anlatan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Zirvede bir kır kahvesi ve çay bahçesi olacak. Alanın tamamı piknik alanı olacak, piknik alanında gerek çocuklarımız için gerek yetişkinlerimiz için spor alanı ve oyun alanları gezi parkurları olacak ve her biri ahşap elemanlarla beraber olacak dolayısıyla ahşap ağaç dokusuna uygun elemanları olacak. Buraya gidecek insanlar araçlarını yapacağımız otoparka bırakacaklar. Fatsa Dolunay Mahallemizde direk denizi ve şehir merkezini gören inşallah çok güzel çok büyük orman içerisinde harika bir mesire alanına kavuşmuş oluyor. Bu proje çerçevesinde çalışmalarımız kış sezonu devam edecek olup önümüzdeki yaza Allah kaza keder vermezse vatandaşımızın hizmetine sunmayı öngörüyoruz, hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.