Çocuklar "Barış Abi"lerini şarkılarıyla andı

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği “7’den 77’ye Şarkılarla Barış Manço” müzikalinde bilgi evi öğrencileri seslendirdikleri şarkılarla Barış Manço’yu andı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Şub 2018 / Cmt 09:18 |
/ 58 Kez Okundu
| |
Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği “7’den 77’ye Şarkılarla Barış Manço” müzikalinde bilgi evi öğrencileri seslendirdikleri şarkılarla Barış Manço’yu andı.
Türk Müziği’nin efsane ismi Barış Manço, ölümünün 19’uncu yılında Başakşehir Belediyesi bilgi evleri öğrencilerinin düzenlediği “7’den 77’ye Şarkılarla Barış Manço” etkinliğinde şarkılarla anıldı. Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen geceye Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçede görev yapan Sivil Toplum Kuruluş’un temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Barış Manço’nun fotoğraflarının yer aldığı sergiyle başlayan gecede, sırayla ve koro halinde sahne alan bilgi evi öğrencileri Barış Manço’nun şarkılarını seslendirdi. Geceye katılan vatandaşlar, öğrencilerin Barış Manço şarkılarıyla sunduğu müzik ziyafetiyle unutulmaz bir gece yaşadı.
Barış Manço’yu anma programı kapsamında kısa bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Bizler bugün 19’uncu yıl dönümünde Barış Ağabeyimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Barış Ağabeyimiz 7’den 70’e herkesin ortak mırıldandığı şarkılarla her zaman dillerde ve gönüllerde olan bir büyük sanatçıdır” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.