Çorlu Deresi’nin debisi yükseldi

Ergene Nehri’nin kolu olan ve Tekirdağ’ın Ergene ile Çorlu ilçelerini birbirinden ayıran Çorlu Deresi’nde su seviyesi yükseldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Mar 2018 / Pzt 14:58 |
/ 31 Kez Okundu
| |
Ergene Nehri’nin kolu olan ve Tekirdağ’ın Ergene ile Çorlu ilçelerini birbirinden ayıran Çorlu Deresi’nde su seviyesi yükseldi.
Hafta sonu bölgede etkili olan sağanak yağmur ve eriyen karların etkisi ile debisi yükselen Çorlu Deresi’nde su seviyesi yükseldi. Devlet Su İşleri (DSİ) ekipleri tarafından daha önce dere yatağı ve çevresinde taşkın önleme tedbirleri kapsamında temizleme ve dere yatağını genişletme çalışması yapılmasına karşın Çorlu Deresi’nde su seviyesinin yükselmesi bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. İki ilçeyi birbirinden ayıran derenin Sağlık Mahallesi bölümünde yer alan ve Ergene ilçesinin Sağlık ve Çorlu’nun Sarılar mahallelerini birbirine bağlayan köprü, taşan dere nedeniyle kullanılamaz hale geldi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.