Çorum’daki kaza nedeniyle Tokat’ta bazı programlar iptal edildi

Tokat’ta "Aşmak İçin Hareket" projesi kapsamında düzenlenen programın bir bölümü Çorum’da 13 kişinin hayatını kaybettiği 20 kişinin yaralandığı yolcu otobüsü kazası nedeniyle iptal edildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
13 Mar 2018 / Sal 12:12 |
/ 32 Kez Okundu
| |
Tokat’ta "Aşmak İçin Hareket" projesi kapsamında düzenlenen programın bir bölümü Çorum’da 13 kişinin hayatını kaybettiği 20 kişinin yaralandığı yolcu otobüsü kazası nedeniyle iptal edildi.
Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen "Aşmak için Hareket" projesi kapsamında Tokat’ta tüm okullarda aynı saatte spor etkinliği yapıldı. Okul bahçesinde spor yapan öğrenciler, engelli öğrencilerle birlikte Kırkbadallar’da düzenlenen düzenlenen programa katıldı. "Vatan için bizde varız", "Aşmak için Hareket" pankartı açan öğrenciler, protokol üyeleri ile birlikte kırkbadalları çıkıp-inerek projeye destek verdi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, farkındalık çalışması ile engelli bireyleri ve yakınlarının mutlu olduğunu kaydetti. Etkinlikte açılan "Vatan için bizde varız" pankartına dikkat çeken Başkan Eroğlu, "Afrin’de mücadele veren ordumuza, askerimize manevi anlamda hem dua hemde engelli kardeşlerimiz vatanımız, ülkemiz için varız, bayrağımız için varız bu anlamda askerimizin Mehmetçiğimizin yanındayız, vatanımızın yanındayız, şehitlerimizi de yad ediyoruz, bu yapılan çalışmanın ayrıca başka bir yansıması var" dedi.
Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan Köten ise projeyle ilgi bilgi vererek, "Mart ayında sona erecek olan final programlarımızdan birisini gerçekleştirdik. İl genelinde 09.00 itibariyle tüm okullarda toplu spor etkinliği yapıldı. Daha sonra Kırkbadallar’da aşmak için hareket projesi kapsamında etkinlik düzenledik. Çorum’da yaşanan vahim trafik kazası nedeniyle Cumhuriyet Meydanında yapılacak olan müzikli programımızı iptal ettik" diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.