Depremden 50 saat sonra gelen mutluluk: 1 çocuk, 2 kadın enkazdan böyle kurtarıldı

Çekmeköy Arama Kurtarma Ekibi (ÇEKUT), Hatay’da depremden yaklaşık 50 saat sonra 1’i çocuk 3 kişiyi enkazından altından kurtardı.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Şub 2023 / Çar 11:58 |
/ 24 Kez Okundu
| |
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde hissedilen depremlerin ardından binlerce vatandaşın umutlu bekleyişi sürüyor. Enkaz altında kalan vatandaşları arama kurtarma çalışmaları gece gündüz devam ederken, deprem bölgesinden umut dolu haberler gelmeye devam ediyor. Depremin ilk gününden itibaren arama ve kurtarma çalışmalarına destek veren Çekmeköy Arama Kurtarma Ekipleri (ÇEKUT), Hatay’da yaptıkları arama kurtarma çalışmalarında depremden yaklaşık 50 saat sonra 1 çocuk ve 2 kadını enkaz altından çıkardı. Enkazdan çıkarılan vatandaşlar sağlık ekiplerine teslim edildi.
Enkaz altında kalan Muhammet isimli küçük çocuğun ekiplere, "Deprem oldu burada, bütün her şey üstümüze döküldü" diyerek ‘baba’ diye seslenmesi duygusal anlar yaşattı. Enkaz altında sıkışan kadınlardan birinin ise arama kurtarma ekiplerine "Allah sizden razı olsun" diye bağırdığı duyuldu. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.