DES Başkanı Çelebi: “Performans değerlendirmesi önce bakanlık bürokratlarında uygulansın”

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı İshak Çelebi, performans değerlendirmesinin önce bakanlık bürokratlarında uygulanması gerektiğini söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
27 Eki 2017 / Cum 11:30 |
/ 30 Kez Okundu
| |
Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı İshak Çelebi, performans değerlendirmesinin önce bakanlık bürokratlarında uygulanması gerektiğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından 12 ilde pilot uygulama ile başlatılacak olan ve daha sonra tüm ülkeye yayılacak olan öğretmenlerin performans değerlendirmesi ile ilgili olarak Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı İshak Çelebi yaptığı basın açıklamasında “Birçok sorunu bulunan Milli Eğitim Camiasına yeni sorunlar ekleyeceği, öğretmenler arasında çalışma barışını bozacağı aşikardır. Ancak sonuçları görülmek isteniyorsa uygulama önce bakanlık üst düzey bürokratlarına, il, ilçe müdürlerine yapılsın. Öğretmen, veli, memur ve diğer paydaşların değerlendirme sonuçlarına göre uygulama yaygınlaştırılabilir” dedi.
Çelibi, Cumhurbaşkanımızın açıkladığı başarısızlığın, metal yorgunluğunun nedeninin öğretmenler olmadığını belirterek, “Eğitimci olmayan, eğitimden anlamayan Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları yıllardır yaptığı yanlışlarla eğitimdeki küçük sorunlar çözülmek bir yana kangren halini almıştır. Şimdi bu başarısızlık öğretmenlere yıkılarak halının altına süpürülecek ancak sorunlar büyümeye devam edecektir” dedi.
Objektiflikten uzak bir değerlendirme sistemi ile öğretmenin veli ve öğrencilerin önüne atılacağını belirten Çelebi, bu uygulama yıllardır erozyona uğrayan öğretmenlik mesleğinin itibarını yerle bir edeceğini belirtti. Çelebi, bu yanlış uygulamadan mutlaka dönülmesi gerektiğini aksi takdirde Sendika olarak yapılacak her türlü eyleme destek vereceklerini ve konuyu mahkemeye taşıyacaklarını belirtti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.