Didim’de Sanayi esnafının sorunları masaya yatırıldı

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odasının Sanayi sitelerinin sorunlarının çözümü için başlattığı esnaf toplantılarının ikincisi, Didim Belediye Başkanı A

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 11:39 |
/ 50 Kez Okundu
| |
Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odasının Sanayi sitelerinin sorunlarının çözümü için başlattığı esnaf toplantılarının ikincisi, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay’ın da katılımıyla Küçük Sanayi sitesinde gerçekleştirildi.
Toplantıya Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul,Belediye Başkan Yardımcıları Salih Bankoğlu ve Ahmet Yılmaz, bazı birim amirleri ile esnaflar katıldı.
Toplantıda ilk konuşan Oda Başkanı Şerif Erul seçim döneminde verdikleri sözleri yerine getirme anlamında sanayi sitelerinde gerçekleştirecekleri toplantılara başladıklarını ifade ederek “Küçük sanayi sitesine sizlerin sorunlarını dinlemek için geldik. Burada şunu bilmemiz lazım, hepimiz Didimliyiz. Buradan yaşıyor burada para kazanıyoruz. Yaşadığımız sorunları çözmek için Belediye başkanımız sizleri dinlemek için burada. Birbirimize hakaret etmeden, her türlü eleştiriyi dinlemek ve sorunları çözmek için buradayız” dedi.
Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise “Biz oda ile beraber ve tüm sivil toplum kuruluşları ile uyum içerisinde olmak isteyen yönetimimiz. Esnaf Odamız seçim bitmesine rağmen çalışmalarına ara vermeden sürdürüyor. Çok istekliler; bizde onlarla sürekli irtibat halindeyiz. 75. Yıl sanayi Sitesinde planları yaptık. Askı süresinde. Diğer sanayi sitesinde toplantı yaptık. Onları da dinledik. Burada da sıkıntılar var, onların çözümü için geldik" diyerek sorunların çözümü için el birliği ile çalışacaklarını söyledi.
Konuşmaların ardından esnaflar yaşadıkları sıkıntıları ve sorunları dile getirdi. Esnaflar “Sanayi sitesinin girişindeki yol ve sokakları bozuk olması, altyapı ve logarların tıkanması, çöp konteynırı, geri dönüşüm kutusu, sokak hayvanların fazla olması, tabela vergilerinin yüksek olması, çevreye atılan hafriyat sorunu, dükkanında çıkma olan yerlere iskan verilmemesi ve aydınlatma” gibi sorunları dile getirdiler.
Başkan Atabay ise sorunların çözümü için birim amirlerine talimat verirken, Aydın BŞB’yi ilgilendiren konuları da ilgili yetkililere ileteceklerini belirtti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.