DİKA, yabancı turizm acentelerini Mardin’de ağırladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
DİKA, yabancı turizm acentelerini Mardin’de ağırladı
24 Şub 2024 / Cmt 14:55
1 dk okuma / 0 Kez Okundu
| |

Avrupa’nın "Baltık Ülkeleri" Letonya, Litvanya ve Estonya’nın turizm acenteleri temsilcilerinden oluşan 24 kişilik grup Mardin’i ziyaret etti.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) organizasyonuyla söz konusu ülkelerden bölgeye turist çekmek amacıyla Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) koordinasyonunda program gerçekleştirildi.
Mardin programının ilk gününde yurtdışından gelen misafirler, tarihi Savur ilçesinde ağırlandı. DİKA Genel Sekreteri Aykut Aniç ile beraberindeki ajans birim başkanı ve uzmanı tarafından yapılan bilgilendirme sonrasında, Savur ilçesinde Aziz Sancar Evi, eski Savur evleri ve üç Hristiyan mezhebi ile Müslümanlara ait tarihi alanların bulunduğu Dereiçi (Kıllıt) köyü ziyaret edildi. Programa Mardin’de faaliyet gösteren TURSAB üyesi turizm acenteleri de katılım sağladı.
Programın ikinci gününde, Mardin’in en önemli turizm destinasyonları arasında olan Dara Antik Kenti, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Ulu Cami, Mardin Müzesi ve sit alanında bulunan tarihi Mardin sokakları ziyaret edileceği belirtildi.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.