Dışişleri Bakanlığı, Irak Türkmen Cephesinin bürosuna yapılan saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Irak Türkmen Cephesinin Kerkük’ün Musalla semtindeki bürosuna yapılan saldırıyı kınadı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
27 Şub 2018 / Sal 16:37 |
/ 46 Kez Okundu
| |
Dışişleri Bakanlığı, Irak Türkmen Cephesinin Kerkük’ün Musalla semtindeki bürosuna yapılan saldırıyı kınadı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Dün akşam saatlerinde Irak Türkmen Cephesi’nin, Türkmen soydaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Kerkük’ün Musalla semtindeki bürosuna kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen roketli saldırıyı endişeyle karşılıyoruz" denildi.
Açıklamada, "Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırının ardından Irak Terörle Mücadele Kuvvetleri ve Federal Polis unsurlarının bölgeye intikal etmesi ve gerekli güvenlik önlemlerini almasını yerinde bir gelişme olarak not ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.
"Son dönemde sistematik saldırıların hedefi haline gelen Türkmenlere yönelik dünkü saldırıda ölüm veya yaralanma yaşanmamış olmasını teselli edici buluyoruz" denilen açıklama, şöyle devam etti:
"Bununla birlikte, son dört ayda onlarca Türkmen soydaşımızın hayatını kaybettiği veya yaralandığı saldırıları düzenleyen ve azmettirenlerin en kısa sürede adalet önüne çıkarılmalarını ve hesap sorulmasını bekliyoruz. Bunun takipçisi olacağız. Kerkük’te toplumsal barışı hedef alan eylemlerin tekrarlanmaması ve Irak’ın asli unsurunu oluşturan Türkmenlerin güvenliği için gerekli önlemlerin bir an önce alınması yönündeki çağrımızı yineliyoruz. Türkmenler yalnız değildir ve haklarının korunması konusunda kararlılığımız tamdır."

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.