Down sendromlu çocuklar ömür boyu ücretsiz spor yapabilecek

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla Adıyaman’da bulunan bir spor salonu tarafından down sendromlu çocuklara ömür boyu ücretsiz spor üyeliği başlatıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 15:59 |
/ 35 Kez Okundu
| |
21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla Adıyaman’da bulunan bir spor salonu tarafından down sendromlu çocuklara ömür boyu ücretsiz spor üyeliği başlatıldı.
Yaklaşık 3 ay önce sırtında boya sandığı ile spor yapan kişilere bakarken sosyal medyada fenomen olan 15 yaşındaki Suriyeli çocuğa spor salonunda ömür boyu ücretsiz üyelik yapan spor salonu işletmecileri bu defa down sendromlu çocuklara ücretsiz ömür boyu üyelik kampanyası başlattı. Bütün down sendromlu çocuklara, işletmiş oldukları spor salonlarından ücretsiz bir şekilde ömür boyu faydalana bileceklerini dile getiren Spor Salonu İşletmecilerinden Mustafa Küçükkaya, “Down sendromu olan çocuklara nasıl destek oluruz nasıl yardımcı oluruz diye işletme ortağımız olan Engin Doğan ve Ömer Dicle ile birlikte spor salonlarımızı ücretsiz hale getirdik. Spor salonlarımızın tamamı down sendromu olan çocuklara ömür boyu ücretsizdir. Salonumuz haftanın belirli günlerinde ve saatlerinde sadece down sendromu olan çocuklara hizmet verecek” dedi. Spor Salonu İşletmecilerinden Engin Doğan ise, “Down sendromlu kardeşlerimiz için güzel şeyler yapmak istiyoruz. Biz bu konuya oldukça duygusal yaklaşıyoruz. Onlara moral vermek onları spora teşvik etmek ve aynı zamanda onların oldukça güzel vakit geçirebilmeleri adına böyle bir kampanya başlattık. Bütün down sendromlu kardeşlerimizi salonlarımıza bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
Başlatılan kampanya kapsamında down sendromlu çocuklar haftanın belirli günlerinde ve saatlerinde spor merkezinden ömür boyu ücretsiz faydalanabilecek.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.