Down sendromlu çocukların mutlu günü

Bilecik’te faaliyet gösteren bir gözlükçü, Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla kentteki tüm down sendromlu çocuklara güneş gözlüğü dağıttı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 11:06 |
/ 72 Kez Okundu
| |
Bilecik’te faaliyet gösteren bir gözlükçü, Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla kentteki tüm down sendromlu çocuklara güneş gözlüğü dağıttı.
Yaklaşık 30 çocuğa güneş gözlüğü dağıtan mağaza, çocukların sevinçlerine ortak oldu. Hazırladıkları güneş gözlüğü stadında aileleriyle birlikte gelen down sendromlu çocuklar, hediyelerini seçmek için bir güneş gözlüğünü çıkararak, diğerini taktılar. Karar vermekte zorlanan çocuklara mağaza sahibi Tuğçe Kılıç yardımcı oldu. Çocuklar Tuğçe ablalarıyla bol bol fotoğraf çektirirken, mutlulukları yüzlerinden okundu.
"Onların yüzündeki tebessüm bizim en büyük kazancımızdır"
Down sendromlu çocukları mutlu görmenin hazzını yaşadıklarını anlatan mağaza sahibi Tuğçe Kılıç, "İki yıldır Bilecik Moda Optik olarak devam ettirdiğimiz 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde down sendromlu bireylere ücretsiz güneş gözlüğü hediye etmeyi bu yıl da sürdürdük. Her yıl 21 Mart’ta geleneksel olarak down sendromlu bireylere gözlük hediye etmeye devam edeceğiz. Şunu unutmamalıyız ki down sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. Onların yüzündeki tebessüm bizim en büyük kazancımızdır.Bu tarz farkındalık projelerimizi sürdürmek en büyük gayretimizdir" dedi.
Down sendromlu çocuk olan Ömer Bahadır Beşkardeş ise; Tuğçe ablasına teşekkür ederek, güneş gözlüklerini hiç çıkarmayacağını söyledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.