Down sendromlulardan drone gösterisi

Dünya Down Sendromlular farkındalık gününde aralarında down sendromlu çocuklar drone uçurdu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 14:04 |
/ 43 Kez Okundu
| |
Dünya Down Sendromlular farkındalık gününde aralarında down sendromlu çocuklar drone uçurdu. Bir buçuk aylık eğitim ile nefes kesen gösteriler yapan down sendromlu drone pilotları izleyicileri kendine hayran bıraktı.
Bağcılar Belediyesi ve Drone yarışçıları klübü Dünya Down Sendromlular farkındalık gününde Mahmutbey Stadında engelsiz drone pilotları ile gösteri düzenledi. Bağcılar Belediyesi Engeliler sarayında 5’i Down Sendromlu olmak üzere engelli 30 öğrenciye “Drone Yarış Pilotluğu” ile “Hava Video ve Fotoğrafçılığı” konusunda ücretsiz drone eğitim verildi. Bir buçuk aylık eğitim alan engelsiz drone pilotları nefes kesen gösteriler oluşturdu. Yarış dronları ile stadın içinden engelleri aşan pilotlar dronun arkasına bağlanan sis bombası renkli görüntüler oluşturdu. Drone pilotları 5 aylık aldıkları eğitim sonucunda sertifikalarını almaya hak kazanacaklar.
“Bir buçuk aylık eğitimden sonra burada ilk denemelerini gerçekleştirdiler”
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Engelliler spor kulübümüz dahilinde engelsiz drone kulübü kurduk. Drone eğitiminde başarılı olacaklarına inandık. Bir buçuk aylık eğitimden sonra burada ilk denemelerini gerçekleştirdiler. İnsansız hava aracı konusunda ülkemizde bir çok okul dahil bir çok yerde drone imalatının yapıldığını görmek bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor. Bayraktar ile başlayan iha ve siha üretimi iyi bir noktaya geldi” şekline konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.