Dr. Sadık Ahmet’in eşinden Doğan’a ziyaret

Batı Trakya Türklerinin lideri Dr

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Ara 2017 / Per 11:05 |
/ 60 Kez Okundu
| |
Batı Trakya Türklerinin lideri Dr. Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.
Şüpheli bir trafik kazası sonucu 24 Temmuz 1995 tarihinde hayatını kaybeden Sadık Ahmet’in eşinin Başkan Doğan’a yaptığı ziyarete Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Lütfi Bodur ile yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Belediye meclis üyesi İbrahim Elgin’in de yer aldığı ziyaret oldukça sıcak ve samimi bir havada gerçekleşti.
Ziyaret için konuklarına teşekkür eden Başkan Doğan “Sadık Ahmet, benim gözümde kahramanlık sembolü ve mili mücadele kahramanıdır. Millî Mücadele sadece Kurtuluş Savaşında bitmedi, o mücadele hep sürüyor. Trakya, Bulgaristan, Yunanistan’daki soydaşlarımız orada çok farklı şartlarda yaşıyorlar. Dr. Sadık Ahmet, oradaki özgürlük ve hakların mücadelesi denildiğinde sembol ve duruşuyla, azmiyle, kararlılığıyla herkese güç veren biriydi. Allah mekanını cennet etsin. Onun soydaşı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
Ahmet Sadık’ın yeni nesillere daha çok tanıtılması gerektiğini belirten Başkan Doğan, “Bizler de elimizden geldiğince orada verilen mücadeleyi diri tutacak, onlara moral ve güç verecek etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemizce üst geçide adının verilmesi çok güzel ve anlamlı oldu. Daha önce İzmit Belediyesi olarak bizde bir parka Dr. Sadık Ahmet’in adını vermiştik. Bunlar yetmez, Sadık Ahmet yeni nesillere daha fazla anlatılıp tanıtılmalı. Bunun gibi kahramanlar yeni nesillere ilham kaynağı olmalı onlar zaten yaptıklarıyla bir modeller ama hayatları bittikten sonra da onların etkileri sürüyor ve sürmelidir de. Bizlere düşen yeni nesillere bu etkiyi aktarmaktır” şeklinde konuştu.
Anma programının her sene yapılması gerektiğini vurgulayan Başkan Doğan, “Bunu anma, tanıma ve geleceğe yönelik güçlü bir etki bırakacak bir etkinliğe dönüştürmeliyiz. Müze oluşturma hedefimiz var. Bunu uzun zamandır konuşuyoruz. Bu müzenin çok daha güçlü bir şekilde STK’lar tarafından sahiplenilmesi ve oranın merkez gibi olmasını istiyoruz. Bir an önce röleve çalışmasına başlamak istiyoruz. Gerçekten de hem bir eksiği gidermiş oluruz hem de bu anlamdaki çalışmalara bir motivasyon olur. Çok etkili bir eğitim müessesi olacağını düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.
Dr. Sadık Ahmet’in eşi, “Cumhurbaşkanımız da bizi yalnız bırakmadı. Sizler de çok duyarlı bir yöneticisiniz, bu konularda çok hassassınız. Hepinizden Allah razı olsun, bizi çok mutlu ettiniz” şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.