Efeler halkı Tezhip sanatı kursunu çok sevdi

Efeler Belediyesi ve Efeler Halk Eğitim Merkezi İşbirliğinde Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Tezhip (Altınla İşleme Sanatı) Kursu’na devam eden 25 kursiyer, belediyenin sağladığı atölye için Efeler Belediye Başkanı M

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Şub 2018 / Cum 11:09 |
/ 100 Kez Okundu
| |
Efeler Belediyesi ve Efeler Halk Eğitim Merkezi İşbirliğinde Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Tezhip (Altınla İşleme Sanatı) Kursu’na devam eden 25 kursiyer, belediyenin sağladığı atölye için Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’a teşekkür etti.

“Tezhip kurallı ve teknik bir sanattır. Bu nedenle bizim için sınıf şartları çok önemli” diyen Tezhip Sanatı Kursu Eğitmeni Varlık Esen, “Eski kursiyerlerimizden Elif Kara ve Gönül Sayar emeklerinin karşılığını alarak eğitmenliğe başladılar. Hobi olarak başladıkları kurs onlara meslek edindirdi. Tezhip sanatının her aşamasında bir üretme ve bir heyecan var. Aynı zamanda Sabır, disiplin, dikkat ve konsantrasyon gerektiriyor. Çünkü tek bir işle bir yılımızı geçirebiliyoruz. Dolayısıyla bizim için sınıf şartları çok önemli. Bu nedenle çalışma ortamımızın tezhip sanatının şartlarına uygun olması gerekiyor. Işık, ısınma gibi her türlü şartı sağlayıp, bizim için konforlu bir ortam oluşturan Efeler Belediye Başkanımız Mesut Özakcan’a tüm kursiyerler adına teşekkür ediyor, minnetlerimizi sunuyorum.” diye konuştu.

Tezhip Sanatı Kursu’nun tek erkek kursiyeri Emekli Astsubay Murat Omak, 3 yıldır tezhip kursuna devam ettiğini belirterek, “Efeler Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde gerçekleştirilen Tezhip Kursu’nda Eğitmenimiz Varlık Hanım’dan aldığımız bilgileri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Aynı zamanda burada sanatla ilgilenerek çok güzel sağlıklı bir ortamda hoşça vakit geçiriyor, hayattan daha fazla tat alıyoruz. Bu nedenle bize bu imkanı sağladıkları için başkanımız Mesut Özakcan’a ve Efeler Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

“Sanatım ve sanatçının her zaman yanındayız"
Efeler Belediye Başkanı M Mesut Özakcan güzel sanatların her alanına destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Tezhip Sanatı Kursu’na olan ilgi bizleri oldukça mutlu ediyor. Güzel sanatların her dalını toplumla buluşturmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki, güzel sanatlara olan ilgi bizleri yaşama bağlayan, hayattan daha çok haz almamızı sağlayan bir etkidir. Sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Kursiyerlerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.