Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban:

Çanakkale zaferinin imanın, islamın ve insanlığın son direniş hattı olduğunu belirten Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Çanakkale’de şehit düşenlerin ölümleri ile bugünkü nesile hayat armağan ettiklerini söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Mar 2018 / Cmt 16:17 |
/ 42 Kez Okundu
| |
Çanakkale zaferinin imanın, islamın ve insanlığın son direniş hattı olduğunu belirten Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Çanakkale’de şehit düşenlerin ölümleri ile bugünkü nesile hayat armağan ettiklerini söyledi.

‘Çanakkale mazlumların cesaretidir’
Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Çanakkale zaferinin 103.yıldönümünü kutladı. Çoban, “Çanakkale zaferi mazlum milletlerin cesaretidir, en karanlık gecelerde aydınlık sabahların rüyasıdır; ümittir, hayattır, gelecektir. Çanakkale, imanın, İslam’ın, insanlığın son direniş hattıdır.Atalarımız bütün beşeri idrakleri aşan bu yüksek ve kutsal duygularla; bir daha geri dönemeyeceklerini bile bile gittiler cepheye. Mezarlarına girer gibi girdiler mevzilerine. Ve işte gerçekten onlardı zaferlerini önceden kutlayanlar. Çünkü onlar karanlık gecelere direnerek çocuklarına aydınlık günler, bembeyaz gündüzler miras bıraktılar. Ölümleri ile bize bir hayat armağan ettiler” dedi.

‘15 Temmuz ile diri tuttuk’
‘Yüreği sarsılmaz iman ve vatan aşkıyla çarpan, hayasızca akına gövdesini siper eden Çanakkale şehitlerini hiç unutmadık unutmayacağız’ diyen Mustafa Çoban 15 Temmuz ruhunun da Çanakkale ruhunun bir yansıması olduğunu söyledi. Çanakkale ruhunu vatan müdafaası söz konusu olduğunda hep diri tutmaya devam edeceklerini belirten Çoban sözlerini şöyle sürdürdü: “Millî heyecanımız, bu ruhtan güç ve ilham almaktadır. Milletimiz bu bilince sahip olduğu sürece yenilmeyecek, tutsak edilemeyecektir. Milletimiz, bu gerçeği, 15 Temmuz işgal girişimini canı ve kanı pahasına püskürterek bir kez daha göstermiştir.Sahip olmakla değer bulduğumuz izzetin, zillete asla rıza göstermeyecek karakteri, düşmanı gemileriyle birlikte boğazın derin, karanlık sularına gömmüş, savaş, milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanmıştır
Çanakkale, vatanları işgal edilmiş bütün milletlere özgürlük mücadelelerinde ilham vermiş, örnek olmuştur. O günden sonra sömürgeci devletlere karşı peş peşe direniş ve özgürlük hareketleri başlamış, emperyal devletler sömürgelerini bir bir kaybetmiştir. Bu savaşta bir kez daha inancın hiçbir silahla yenilemeyecek gerçek güç olduğu anlaşılmış, emperyalistler güç karşısında bozguna uğramıştır. Bu duygularla Çanakkale’de, Sakarya’da, 15 Temmuz’da, Zeytin dalı operasyonunda ve vatan, millet, istiklal ve istikbal için can veren şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz”

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.