Emel Uyarlı’nın “Atatürk ve Çanakkale” sergisi Büyükçekmece’de açıldı

Çanakkale Zaferi’nin 103

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Mar 2018 / Pzt 14:18 |
/ 60 Kez Okundu
| |
Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyen Büyükçekmece Belediyesi, Emel Uyarlı’nın “Atatürk ve Çanakkale” konulu gravür sergisine ev sahipliği yaptı.
Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Güzel Sanatlar Ahşap Yakma Sanatı eğitmeni Emel Uyarlı’nın, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılışına Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda sanatsever katıldı.
“Çok özel ve anlamlı bir sergi”
Serginin açılışında konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin bağımsız Türkiye Cumhuriyetin temellerinin atıldığı tarih olduğunu belirterek; “Türk milleti, Çanakkale’de 7 düvele karşı verdiği var olma mücadelesini canı ve kanı pahasına kazanmıştır. Bugün bu toprak üzerinde hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünde Atatürk ve Çanakkale konulu bu sergi çok özel ve anlamlıdır. Halk Akademisi eğitmenimiz Emel Uyarlı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Akgün’ün konuşmasının ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.