Erdemli Belediyesi’nden ‘Başarı için hafıza geliştirme’ eğitimi

Erdemli Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik, ’Hayatta ve eğitimde başarı için hafıza geliştirme’ semineri düzenlendi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Şub 2020 / Cmt 15:38 |
/ 25 Kez Okundu
| |
Erdemli Belediyesi, düzenlediği ücretsiz seminerlerle öğrencilerin kişisel gelişimine destek olmaya ve eğitimde farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kültür Merkezi Konferans Salonunda, Dr. Yavuz Korkmaz tarafından gerçekleştirilen ’Hayatta ve eğitimde başarı için hafıza geliştirme’ seminerine, özellikle lise öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. 550 kişilik konferans salonunu dolduran öğrenciler, eğitim hayatlarında daha etkili öğrenme becerilerine sahip olmak için semineri can kulağıyla dinledi.
Çocukların ve gençlerin eğitimlerine önem verdiklerini ve buna uygun projeler ürettiklerini kaydeden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Gençlerimiz, çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Onlar iyi eğitimler aldıkça geleceğimiz daha parlak, daha aydınlık olacaktır. Biz de bu nedenle her projemizin içerisine mutlaka onlara faydalı olacak çalışmalar ekliyoruz. Bu tekniklerle çocuklarımız bilgiyi kolay şekilde öğrenmeyi ve bu bilgileri doğru şekilde saklamayı öğrenecekler. Çocuklarımızın eğitim hayatına, sınavlara hazırlık sürecine katkı sağlamak bizim temel vazifelerimizden birisidir" dedi.
Erdemlili öğrenciler için düzenlenen seminerde, akrostiş tekniği, öyküleme tekniği, zihin haritaları tekniği gibi birçok farklı biçimde hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmenin yolları anlatıldı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.