Erdemli Belediyesi’nden çocuklar için kule park

Erdemli Belediyesi, tüm mahallelere, içinde oyun grupları ve spor aletleri bulunan en az bir park hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
02 Oca 2018 / Sal 13:15 |
/ 50 Kez Okundu
| |
Erdemli Belediyesi, tüm mahallelere, içinde oyun grupları ve spor aletleri bulunan en az bir park hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.
Erdemli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, gençlerin ve çocukların sağlıklı gelişimini sağlamak amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Erdemli’nin tüm mahallelerine çocuk oyun parkları ve spor aletleri yapılmaya devam ediliyor.
Koyuncu Mahallesi’nde yeni yapılan kule parkta incelemelerde bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bugüne kadar birçok yeniliğin kendileri tarafından vatandaşlara armağan edildiğini söyledi.
Bugüne kadar ilçede oyun grubu ve park hizmetleri noktasında büyük bir rekora imza attıklarını kaydeden Tollu, bu konuda son derece iddialı olduklarını ifade etti. ‘Parkı olmayan hiçbir mahalle kalmayacak’ sloganıyla yola çıkarak büyük aşamalar kaydettiklerini söyleyen Tollu, son olarak Koyuncu Mahallesi’ne kule park çocuk oyun grubu inşa ettiklerini dile getirdi. Erdemli tarihinde yakın bir zamana dek çocuklar için ne oyun ne de yeşil alan parkı bulunduğunu belirten Tollu, “Çok az sayıda vardı fakat bütün çocuklar ulaşamıyordu. 2009 senesinde göreve gelir gelmez bu konuda bir hamle yaptık. 12 mahallemiz vardı ve tamamında çocuklara oyun parkı armağan ettik. Daha sonra bütün okulların bahçelerine oyun grubu kurarak çocuklarımızı sevindirdik. 2014 yılında Mersin’de uygulamaya başlanan yeni büyükşehir yasasıyla birlikte mahalle sayımız 71 oldu. Bunlardan 49 tanesi köy. Bugüne kadar bu köylerimizde yaşayan çocuklarımız oyun parkları ile tanışmamıştı. Köylerimizin büyük kısmının bu sorununu çözdük. Şu an arkadaşlarımız eksiklerini tespit ettiği yerlerde çalışmalarını sürdürüyorlar. Çocuklarımızı sevindirmek adına farklı uygulamalara da imza atıyoruz. İşte kule park da bunlardan bir tanesi. Her şey çocuklarımız için” dedi.
Bundan sonra da yeni oyun parklarının ve gruplarının yapılacağını belirten Tollu, birçok yerde sağlıklı yaşam anlayışı çerçevesinde bu parklara spor aletleri de konumlandırdıklarının altını çizdi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.