Ereğli Belediyesi Çanakkale Zaferi anısına yarım ekmek ve üzüm hoşafı dağıttı

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, Çanakkale Zaferin’de kahraman askerin ne şartlarda zafer kazandığını anımsatmak adına vatandaşlara yarım ekmek ve üzüm hoşafı ikram etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
19 Mar 2018 / Pzt 15:31 |
/ 75 Kez Okundu
| |
Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, Çanakkale Zaferin’de kahraman askerin ne şartlarda zafer kazandığını anımsatmak adına vatandaşlara yarım ekmek ve üzüm hoşafı ikram etti.
Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven yaptığı açıklamada, "Ecdadımız bu vatanı bize bırakmak adına hiçbir fedakarlıktan kaçmadan şartlar ne kadar çetin de olsa 18 Mart 1915’te destansı bir zafere imza atmıştır. Tarihe adını altın harflerle yazdıran kahramanlarımız tüm dünyaya ’Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir. Böyle anlamlı bir zaferin yıldönümünde kahraman askerimiz o günün ruhunu yansıtırcasına Afrin Operasyonu’nda zafere ulaşması bizleri daha da mutlu etti ve gururlandırdı. Ereğli Belediyesi olarak o günü anımsatmak adına kahraman askerimizin yemek listesinde yer alan yarım ekmek ve üzüm hoşafını hemşehrilerimize ikram etti. Ecdadımız işte böyle bu vatanı bize emanet etti. Ecdadımız aç kaldı, uykusuz kaldı, kaldıramayacağı yükü şikayet etmeden sırtına alarak taşıdı ama asla yılmadı ve bu vatanı düşmana teslim etmedi. Dün Çanakkale’de, bugün 15 Temmuz’da, El Bab’da, Afrin’de hainlere ve düşmana fırsat vermeyen milletimiz ve Memetçiklerimiz tüm dünyaya Türk Milletinin gücünü göstermektedir. Allah onlardan razı olsun. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 103. Yıl dönümünü kutluyor, vatan uğruna şehit düşen yiğitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.