ERÜ Turizm Fakültesi’nde “5. İstihdam ve Kariyer Günleri” Başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi tarafından “5

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
14 Mar 2018 / Çar 12:48 |
/ 36 Kez Okundu
| |
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi tarafından “5. İstihdam ve Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi.
Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda turizm firmalarının stant açılışıyla başlayan etkinliğe; Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, turizm işletmecilerinin yanı sıra, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, konuşmasında, toplantının önemine vurgu yaptı. Taymuş, “Sadece teorik olarak alınan bilgiler belki okul sonrası arzu ettiğimiz başarıya götürecek tek araç değildir. Düzenlenen kariyer günlerinde sektör temsilcilerinden alacağınız bilgiler okul sonrası hayat sürecinizde size yol haritası olacaktır” dedi.
Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Dekan Karamustafa, “Kariyer bildiğiniz gibi meslek yaşamımızda izlediğimiz yol çizgi demektir. Bunun da sonu yoktur. Peki, kariyer ne zaman başlıyor? Kariyer, dünyaya geldiğimiz gün başlar. Kariyer aslında bizim çok yönlü yetişmemizdir. Kariyer hangi aile ortamında yetiştiğimiz, annemizin babamızın bizi nasıl eğittiği, mahallede oyun oynadığımız arkadaşlarımız kimler ise bunlarla başlıyor kariyer. Çünkü insan yalnız bir varlık değildir. Bizler sosyal çevremizle varız. Bizler ailelerimizle ve okul arkadaşlarımızla varız. Bizim çevremiz ne kadar güçlüyse biz o kadar güçlüyüz” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından etkinlik Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın moderatörlüğündeki panelle devam etti. Panelde, otel genel müdürleri kendi işletmeleri hakkında bilgiler vererek, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.