Esentepe Erkek Öğrenci Yurdunda Kitap Kafe açıldı

Erzincan Özel Esentepe Erkek Öğrenci Yurdunda Kitap Kafe açıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
08 Mar 2018 / Per 09:22 |
/ 46 Kez Okundu
| |
Erzincan Özel Esentepe Erkek Öğrenci Yurdunda Kitap Kafe açıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yürütülen "Okuma Sevgisi" projesi kapsamında Özel Esentepe Erkek Öğrenci Yurdunda kütüphane ve okuma salonundan oluşturulan "Kitap Kafe" açılışı gerçekleştirildi. Kitap Kafenin açılış programına, Erzincan Belediye Başkan Vekili Metin Yıldırım, Erzincan Gençlik Merkezi Müdürü Ertuğrul Köroğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Nebi Gül, Türkiye Gazetesi Yazarı Hikmet Köksal, kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Projenin açılışını gerçekleştiren Özel Esentepe Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Yılmaz Garip, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
Projenin hayırlara vesile olmasını dileyen Özel Esentepe Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Yılmaz Garip, "Okuma Sevgisi" projemiz kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığımız, sivil toplum örgütlerimizle ortaklaşa projeler yürütüyoruz. "Kitap Kafe" projemiz bunlardan bir tanesi. Amacımız; gençlerimizi iyiye, doğruya, güzele yönlendirmektir. Gençlerimizi iyiye, doğruya, güzele yönlendirmenin de kitap okumayla gerçekleştiğine inanıyoruz. Her kitap bir bilgi hazinesidir. Okyanuslara açılan penceredir. " dedi.
"Kitap Kafe" projesiyle ilgili bilgi veren Garip, projenin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen bir proje olduğunu söyledi. Projeyle oluşturulan kütüphanede 4 bin 500 kitap bulundurduklarını ifade eden Tutuş, "Bu kitaplar; edebiyat, şiir, dünya klasikleri, Türk klasikleri gibi tüm türlerden oluşuyor. Biz gençlerimizi sokaktan, internet kafeden, kıraathaneden çekip, onları kitap kafemize getirip kitaplardan yararlanmalarını istiyoruz." diye konuştu.
Kitap Kafe’de çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini vurgulayan Yılmaz Garip "Proje kapsamında okuma günlerimiz, yazar-okur buluşmalarımız olacak. Biz bu hizmeti verirken gençlerimiz burada otururken, gençlerimize çay, kahve, kurabiye ikramları vereceğiz ve bundan herhangi bir ücret almayacağız" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.