Esenyurt Belediye Başkanı, üniversite öğrencileri ile derse katıldı

Bir üniversite öğrencisinin "Emrinizdeyiz" sloganına güvenerek sosyal medya üzerinden derse davet ettiği Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, üniversite öğrencileri birlikte sıraya oturup ders dinledi

23 Şub 2018 / Cum 16:31 |
/ 24 Kez Okundu
| |
Bir üniversite öğrencisinin "Emrinizdeyiz" sloganına güvenerek sosyal medya üzerinden derse davet ettiği Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, üniversite öğrencileri birlikte sıraya oturup ders dinledi.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrencisi Oğuzhan Özbinek, "Emrinizdeyiz" sloganını kullanan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’ye Twitter üzerinden gönderdiği mesajla "Sayın Başkanım, emrinizdeyiz kelimesine istinaden sizleri Esenyurt Üniversitesi Siyaset Bilimleri 3. sınıf öğrencileri ile derse girmeye davet ediyoruz" şeklinde çağrıda bulundu. Sosyal medya üzerinden gelen çağrıyı geri çevirmeyen Başkan Ali Murat Alatepe, öğrencilerle birlikte sıraya oturarak İngilizce dersine katıldı. Yoklama kağıdını da imzalayan Alatepe, dersi dinleyerek öğrencilere de eşlik etti.
Öğrencilere hitap eden Başkan Alatepe, ülke hedeflerine katkıda bulunmaları için çok çalışma ve kendilerini geliştirme çağrısında bulundu. Gençlerden beklentinin yüksek olduğunu dile getiren Alatepe, "Gençlerin bizim yaş ortalamamızı düşürmekle beraber akıl ortalamamızı yükselttikleri kanaatindeyim. Sizler bir yerlere geleceksiniz ki bizler de bir yerlerde olalım. Sürecin tıkanmaması lazım. Bizim öyle yada böyle 2023’e adım atmamız lazım. Sizin yaşlarınızdayken benim bir hedefim yoktu. Yıl olarak bir hedefim yoktu. Şu anda bakıyorum 2023 benim hedefim. 2053 sizin hedefiniz. 2071’de sizin çocuklarınızın, benim torunlarımın hedefi oldu. Düzen değişti, ortada hedeflerimiz var. Bunları da çalışmadan tutturmamız mümkün değil. Çok çalışmalıyız ve yanına bir şeyler ekleyerek yapabiliriz. Beklentinin yüksekliği de buradan geliyor" diye konuştu.
Belediye Başkanı Alatepe’yi öğrenci sırasına oturtan mesajı gönderen Oğuzhan Özbinek ise, "Emir değil de estağfurullah sayın başkanım, benim sizden ricam var diye mesaj attım. Bir iki gün bir şey olmadı. Acaba silsem mi diye düşünürken sayın başkanın davetimizi memnuniyetle karşıladığını öğrendim" dedi.
Esenyurt ilçesinde yürütülen projeleri de anlatan Başkan Alatepe, öğrencilere burs verilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Kanuni engeller nedeniyle belediyenin öğrencilere burs verme imkanının olmadığını belirten Ali Murat Alatepe, işadamları ve sivil toplum örgütleri vasıtasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanacağını söyledi. Başkan Alatepe, dersin sona ermesinin ardından öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.