Eski Milli Futbolcu Tuncay Şanlı, gençlerle tecrübelerini paylaştı

Eski Milli Futbolcu Tuncay Şanlı, Sultangazi’de katıldığı etkinlikte gençlerle tecrübelerini paylaştı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Oca 2018 / Sal 09:12 |
/ 108 Kez Okundu
| |
Eski Milli Futbolcu Tuncay Şanlı, Sultangazi’de katıldığı etkinlikte gençlerle tecrübelerini paylaştı. Yıllarını futbola veren deneyimli isim, öğrencilere profesyonelliğe giden yolda yapılması gerekenler konusunda önemli bilgiler aktarırken, gençler Şanlı’ya yoğun ilgi gösterdi.
Gençleri spora teşvik etmek vespor yapan gençlerin malzeme sıkıntılarının giderilmesini sağlamak amacıyla Sultangazi Belediyesi, amatör spor kulüplerine malzeme dağıtımı yaptı. Sultangazi Belediyesi Nikah Salonu’ndaki törene Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, eski milli futbolcu Tuncay Şanlı, amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile çok sayıda sporcu katıldı. Etkinlikte, 12 futbol, 6 karate, 2 basketbol, 1 voleybol takımına toplamda 4225 parça spor malzemesi dağıtıldı. Kulüplere dağıtılan malzemeler arasında eşofman takımı, forma, şort, yağmurluk, maç topu, antrenman merdiveni, boks eldiveni, voleybol ve futbol topu gibi birçok malzeme bulunuyor. Malzeme dağıtım töreninin ardından düzenlenen söyleşide gençlerle buluşan eski milli futbolcu Şanlı, sporcularla tecrübelerini paylaştı. Yıllarını futbola veren deneyimli isim, öğrencilerin kendilerini hiçbir zaman yeterli görmeyerek her zaman çalışmaya devam etmeleri gerektiğini belirtti. Şanlı,öğrencilere profesyonelliğe giden yolda yapması gerekenler konusunda önemli bilgiler aktarırken öğrenciler, deneyimli isme yoğun ilgi gösterdi.

“Onlar sporla ilgilensin biz her zaman desteğimizi sürdürelim”
Gençlerin zararlı alışkanlıklar yerine sportif faaliyetlerine yönelmesi gerektiğini ifade eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bu destekler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada artarak devam ediyor. Neden artarak diyorum çünkü futbolcu sayımız ekip sayımız devamlı artıyor. Bu manada kulüp sayımız da arttı. Sultangazi’de gençler yanlış yerde değil, gençler sporla ilgileniyor. Kapalı spor alanlarımız açık mekanlarımız çoğaldı, çoğalınca da her mahalle bir takım kurmaya başladı. Bu manadaki artışımız bizi çok mutlu ediyor. Onlar sporla ilgilensin biz her zaman desteğimizi sürdürelim diyorum” dedi.

“Amatör ruhunuzu kaybederseniz profesyonel olamazsınız”
Gençlerin küçük yaşlardan itibaren desteklenmesini çok önemli olduğunu ifade eden Eski Milli Futbolcu Tuncay Şanlı, “Öncelikle Başkanıma teşekkür etmem gerekir ki şöyle bizde mahalleden ve amatör spordan yetiştik ve bir noktaya geldik. Futbolun beşiği aslında amatörlüktür. Amatör ruhunuzu kaybederseniz profesyonel olamazsınız. Bu destek hem manevi hem maddi olarak, inşallah buradan önce iyi birey iyi futbolcu iyi yerlere gelen güzel futbolcular görürüz” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.