Evsiz vatandaşların yuvası Büyükşehir

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Dışkapı Barınma Evi, kalacak yeri olmayan ya da kimsesiz vatandaşlara 365 gün 24 saat kucak açıyor. Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden Başkentlilere yapılan çağrıda, sokakta kalan vatandaşların Başkent 153’e bildirilmesi istendi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Ara 2022 / Çar 11:11 |
/ 9 Kez Okundu
| |
İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi her vatandaşa kucak açmaya devam ediyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 86 yatak kapasiteli Dışkapı Barınma Evi’nde evsiz ve kimsesiz vatandaşlara 365 gün 24 saat ev konforunda hizmet veriliyor. Dört mevsim ücretsiz olarak evsiz ve kimsesiz vatandaşlara sıcak bir yuva olan tesiste; misafirlere sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin yanı sıra psikolojik destek, televizyon ile dinlenme odaları, berber, çamaşırhane, temiz kıyafet ve 24 saat sıcak su imkanı gibi hizmetler veriliyor.

Başkent 153 üzerinden ihbar bırakılabiliyor
ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın "Başkent’te kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız" açıklamaları doğrultusunda Başkentlilere çağrıda bulunuldu. ABB’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan çağrıda, "Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının yaşandığı kentimizde sokakta kalan vatandaşlarımızı Belediye’mize bildirmek için Başkent 153" ifadeleri yer aldı.
Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, vatandaşların Başkent 153 üzerinden bıraktığı ihbarlar doğrultusunda kimsesiz ya da evsiz vatandaşları bulundukları yerlerden araçlarla alıp tesise götürüyor. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Dışkapı’da bulunan barınma evine kendileri gidip bireysel başvuruda bulunarak hizmetten yararlanabiliyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.