Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın sosyal medya üzerinden gelen soruları cevapladı

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, vatandaşların sosyal medya üzerinden gelen sorularını cevapladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Şub 2018 / Cum 15:19 |
/ 29 Kez Okundu
| |
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, vatandaşların sosyal medya üzerinden gelen sorularını cevapladı. Başkan Aydın kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, sosyal medya üzerinden gelen soruları cevapladı. Kentsel dönüşüm konusunda ellerinden geleni yaptıklarını, vatandaşlarla sürekli görüşmeler yaptıklarını anlatan Başkan Remzi Aydın, "Akşemsettin’de kentsel dönüşüm konusu bizim de düşündüğümüz ve bunun için çalıştığımız bir konu. Göreve geldiğimiz günden bu yana, Akşemsettin dahil olmak üzere yaklaşık 10 bölgede kentsel dönüşüm alanı tespit ettik. Bunların hepsi de yenileme ve gecekondu sorunlarının çözülmesini gerektiren alanlardı. Sağolsun KİPTAŞ bu talebimize, yenileme çalışmamıza olumlu cevap verdi ve proje çalışması başlattı" dedi.
"Vatandaşlarımızla görüşmemiz devam ediyor"
Vatandaşlarla toplantılar yaptıklarını vurgulayan Başkan Remzi Aydın ,"Özellikle Akşemsettin bölgesinin sağ tarafında yer alan gecekondularda yaşayan vatandaşlarımızla görüştük. Kentsel dönüşüm konusunda, vatandaşlarımıza en yararlı şekilde nasıl yapabilir şiarı ile görüşmelerimiz devam ediyor.
"Göz önünde bulundurduğumuz ilke, vatandaşımızın külfet altına girmemesi" diyen Başkan Aydın, "İstiyoruz ki, yıllardır burada yaşayan vatandaşlarımız burada yaşamaya devam etsinler. Bunun dışında başka bir seçeneği de kabul etmiyoruz zaten. Vatandaşlarımız genelde dar ve orta gelire sahip insanlar. Kentsel dönüşümde göz önünde bulundurduğumuz bir diğer konu da vatandaşlarımızın külfet altına girmemesi" şeklinde konuştu.
"Riskli alan ilan edilen bölgeler var; bu hukuki bir zorunluluk aslında" şeklinde konuşan Başkan Remzi Aydın, "Kentsel dönüşüm yapılacak alanda sürecin daha hızlı ilerlemesi ve vatandaşların mağdur olmaması için büyük önem taşıyor. Sürpriz denilebilecek herhangi bir şey yok, tamamen bildiğimiz ve beklediğimiz bir gelişme bu. Vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı yaşayacaklarını düşünmesinler. Biz zaten konunun takipçisiyiz" dedi.
Yeşilpınar Camisinin orada da bir kentsel dönüşüm alanının olduğunu ve oranın da riskli alanı ilan edildiğini belirten Başkan Remzi Aydın "Bunun sürece herhangi bir zararı yok, nitekim süreç orada da sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Vatandaşlarımızın hakları ve sahip olacakları daireler ile alakalı bir durum değil. Bu konuda vatandaşlarımızın kafasını karıştırmak isteyenleri ve bilgileri dezenformasyona uğratanları biliyoruz"diye konuştu.
Vatandaşlara söylentilere itibar etmemesini de söyleyen Başkan Aydın,
"Buradan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum: Hiçbir şekilde bu söylentilere itibar etmesinler. Proje bittiğinde, vatandaşlarımız ile projeyi paylaşacağız. Memnun olacaklarından ve bize dua edeceklerinden eminim.
Her zaman söylüyoruz; vatandaşlarımızın istemeyeceği, rızası olmayacağı hiçbir şeyi yapmayız. Vatandaşlarımızın zararına olacak her şeyin karşısında ise ilk biz dururuz"dedi.
Başkan Remzi Aydın sözlerine şöyle devam etti:
"Öğretmenler Sitesinde yaşayan vatandaşlarımız, kentsel dönüşüme girmek istemiyorlarmış duyduğumuz kadarıyla. Daha kendileri ile toplantı yapmadık ama oturup konuşacağız tabii ki onlarla da. Fakat, vatandaşlarımız kentsel dönüşüme girmek istemiyorlarsa, çıkartırız, problem olmaz. Ancak biz istiyoruz ki, her iki bölgede dönüşüme girsin. Böyle olunca hem dönüşüm daha kolay oluyor, hem de estetik bakımından daha makul bir proje gerçekleşmiş oluyor. Biz, dönüşüme girmek istemeyen vatandaşlarımızı zorla projeye dahil edecek değiliz. Süreçlerimiz şeffaf bir şekilde ilerliyor ve her yaptığımız iş vatandaşımızın yararına olacak şekilde planlanıyor."
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a da teşekkürlerini sunan Başkan Remzi Aydın "Ben ilçemizde gittiğim her yerde, vatandaşlarımızın “Başkanım, bu bölgemiz ne zaman yenilenecek?” tarzında sorularını duyuyorum. Fakat bunu her yerde yapmamız şu an için mümkün değil. Biz diyoruz ki; önce belirlediğimiz yerleri yapalım, sistem çalışmaya başlasın. Sonrasında yaşanacak gelişmelere göre devamı gelir ve süreç hızlanır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum gerçekten. “Her ilçede en fazla bir tane yapın” diye belirtilmişti daha önce. Ancak Başkanımızın sayesinde biz burada İnşallah üç bölgede başlayacağız kentsel dönüşüme"

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.