Fatsa’da polis okul servis araçlarını denetledi

Ordu’nun Fatsa ilçesinde eğitim-öğretimin devam etmesiyle Fatsa Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri çocukların korunmasına yönelik yaptığı uygulamada okul servis araçlarını denetledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Mar 2018 / Per 16:16 |
/ 51 Kez Okundu
| |
Ordu’nun Fatsa ilçesinde eğitim-öğretimin devam etmesiyle Fatsa Trafik Tescil Büro Amirliği ekipleri çocukların korunmasına yönelik yaptığı uygulamada okul servis araçlarını denetledi.
Eğitim- öğretim döneminde öğrencilerin, düzenli ve güvenli bir trafik ortamında okullarına gidip gelmelerini sağlamak amacıyla okul taşıtlarını kontrol edilirken kurallara uymayan sürücülere ise cezalar kesildi.
Fatsa Trafik Tescil Büro Amirliği ekiplerinden yapılan açıklamada, çocukların ulaşımda güvenli ve sağlıklı hizmet almaları için gerçekleştirilen denetimlerde sürücülerde çalışma ruhsatı ve güzergah izin belgesi, ruhsat ve ehliyet kontrolü, yolcu kapasitesi, temizlik, okul taşıtı ibaresi ve kırmızı ışıklı "dur" lambasının bulunup bulunmadığının kontrol edildiğini eksiklikleri olan sürücüleri uyardıklarını belirtildi.
"Denetimler kapsamında, trafik güvenliği için aranılan belli şart ve kriterlere dikkat ettiklerini belirten yetkililer, “Buradaki amacımız çocukların ev ile okul arasında daha güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamalarıdır. Şu anda okulların yeni başlamış olması nedeniyle araç sürücülerini var olan eksiklikleri noktasında uyarıyoruz. Öğrenci ve ailelerinin istek ve şikayetlerini dinleyerek bunlara çözüm üretiyoruz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.