Gadir Hum Bayramı’nın resmi tatil olması için dilek feneri uçurdular

Sosyal medyadan haberleşip toplanan 12 Arap Alevi sayfasının ortak kararı ile Gadir Hum Bayramı’nın bölgede resmi tatil olması ve dini bayram olarak resmiyet kazanması için etkinlik düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
11 Eyl 2017 / Pzt 13:56 |
/ 53 Kez Okundu
| |
Sosyal medyadan haberleşip toplanan 12 Arap Alevi sayfasının ortak kararı ile Gadir Hum Bayramı’nın bölgede resmi tatil olması ve dini bayram olarak resmiyet kazanması için etkinlik düzenlendi.
Gadir Hum Bayramı’nın resmi tatil olması ve dini bayram olarak resmiyet kazanması için düzenlenen etkinliğe Samandağ Belediyesi de destek verdi. Binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen organizasyonla yüzlerce dilek feneri, dilekler dilenerek gökyüzüne bırakıldı. Samandağ sahilleri dilek fenerleriyle aydınlatıldı.
Samandağ Sahili’nde Gadir Hum için Dilek Fenerleri uçurulmasının ardından imza kampanyası başlatıldı.
Tolga Antakya isimli vatandaş, “Gadir Hum’un resmi tatil ilan edilmesi için sosyal medyada 12 sayfa birleşerek bu etkinliği düzenledi. Umarım yetkililer bizi duyup gereken düzenlemeleri yaparlar. Destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.
Etkinlikte çevreyi kirletmemek için özel bir çaba sarf edilirken dilek fenerinin uçurulmasının ardından sahil temizliği yapıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.