Geçici pazarın yeri ortaklaşa belirlendi

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından eski garajda çalışması başlayan ‘Eski Garaj Yeni Proje’nin ardından Perşembe Pazarı’nın yeri ile ilgili soru işaretleri de giderilmiş oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Oca 2018 / Sal 18:01 |
/ 56 Kez Okundu
| |
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından eski garajda çalışması başlayan ‘Eski Garaj Yeni Proje’nin ardından Perşembe Pazarı’nın yeri ile ilgili soru işaretleri de giderilmiş oldu. MESOB ile Pazarcılar Odası’nın talebi ve Şehzadeler Belediyesi’nin onayıyla Eski Garaj Yeni Proje tamamlanıncaya kadar Perşembe Pazarı, Öğretmenevi arkasına kurulacak.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehre önemli değer kazandıracak içerisinde Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, Kent Müzesi, Botanik Bahçeleri, Sinema, Konser Alanı, 1000 tezgahlık üstü açılır-kapanır modern pazaryeri, 1500 araç kapasiteli otopark gibi çok sayıda hizmeti içinde barındıran Eski Garaj Yeni Proje’nin yapımına başladı. Çalışmanın başlaması ile eski garajda kurulan Perşembe Pazarı’nın geçici yeriyle ilgili soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ile Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener’in oda yönetimleriyle yaptığı istişareler sonucunda Öğretmenevi arkasındaki alan en uygun alan olarak belirlendi.
Uygun alanın belirlenmesinin ardından oda başkanları, onay makamı olan Şehzadeler Belediyesi’nden gerekli izni de aldı. Yerin belirlenmesi ve Şehzadeler Belediyesi’nden izinlerin alınmasının ardından esnaf odası başkanlarının konuyu kendisine ilettiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Diğer alternatiflerle ilgili çalışmalardan sonuç çıkmayınca Öğretmenevi arkası tek uygun alan olarak kaldı. Bize de hayırlısı olsun demek düştü. Yeni yerin düzenlenmesi ve Manisalıların bilgilendirilmesi noktasında gerekli çalışmaları yapacağız. Bir kez daha hayırlı olsun” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.