Gençler Kurtuluş Savaşı’nın kadın kahramanlarıyla tanışıyor

Kurtuluş Savaşı döneminde, Türk kadınının canla başla ortaya koyduğu mücadele Beyoğlu’nda düzenlenen ‘Milli Mücadelenin Kadın Kahramanları’ konulu seminerlerle gençlere anlatılıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 Ara 2019 / Çar 15:53 |
/ 20 Kez Okundu
| |
Türk milleti milli mücadele döneminde kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla tek yürek olarak büyük bir zafere imza attı. Muharip olarak cephede çarpışan, silah ve mühimmat yapan ve bunları cepheye taşıyan kadın kahramanlar bu zaferin kazanılmasında büyük rol oynadılar. Beyoğlu’nda, kadın kahramanların milletimizin varoluş mücadelesindeki yerlerini ve önemini gençlerimize anlatmak amacıyla ‘Milli Mücadelenin Kadın Kahramanları’ konulu seminerler düzenlenmeye başlandı. Beyoğlu Belediyesi tarafından ilçede bulunan okullarda ve Akademi Beyoğlu’nda gerçekleştirilen seminerler bir ay boyunca devam edecek.

Milli şuur aşılanacak
Gençlere milli şuurun aşılanması ve onlarda farkındalık oluşturulması açısından büyük önem taşıyan seminerlerde Araştırmacı-Yazar İlknur Bektaş gençlerle bir araya geliyor. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerlerde; Şerife Bacı, Gördesli Makbule, Çete Ayşe, Tayyar Rahime ve Halime Çavuş gibi onlarca Türk kadınının milli mücadelenin seyrinin lehimize sonuçlanması için canla başla ortaya koyduğu mücadele gençlere anlatılacak.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.