Gençler Mutfak Atölyesinde buluştu

Sivas İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğü tarafından lise öğrencilerine yönelik başlatılan “Gençlerle Mutfak Atölyesi” programının 3’üncüsü düzenlendi.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Oca 2020 / Per 10:06 |
/ 17 Kez Okundu
| |
İl Müftülüğü Gençlik Merkezindeki atölyeye katılan 28 lise öğrencisine mantı, suffle ve waffle başta olmak üzere birçok yiyeceğin tarifinin yanı sıra güncel dini konularda da bilgi verildi.
Mutfak Atölyesi programına katılan İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve Müftü Yardımcısı Dr. Hüseyin Karayaka en iyi waffle yapan öğrenciyi belirlemede zorlandı. İl Müftüsü Akkuş, "Benim nazarımda kazanan hepinizsiniz. Gençlik merkezimize gelerek hizmetlerimize iştirak eden her genç kazanmıştır" dedi.
“Gençlik geleceğimizdir, ümidimizdir”
“Gençleri hayata hazırlarken manevi dünyalarının yanında maddi dünyalarına da temas etmeliyiz” diyen Müftü Akkuş, "Gençlik geleceğimizdir, ümidimizdir. Gençliğe değer vermek, gençlere önem vermek, sevgili Peygamberimizin tavsiyesidir. Din eğitiminde gençleri pasif durumdan aktif hale getirmeliyiz. Düşünce ve görüşlerini dinlemeli, sorunları ve çözüm yollarını gençlerimizle birlikte değerlendirmeliyiz” diye konuştu.
Yemek yapımı sonrası Mutfak Atölyesinde İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörü Gönül Taşçı tarafından sohbet programı gerçekleştirilerek güncel konular değerlendirildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.