Görme engelli adamın spor aşkı engel tanımyor

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve kısa sürede 4 binin üzerinde üye sayısına ulaşan Rabia Spor Merkezi’nin müdavimlerinden biri olan görme engelli Köksal Zühtü Işık sağlıklı bir yaşam için tüm engellileri spor yapmaya davet ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
03 Oca 2018 / Çar 14:41 |
/ 52 Kez Okundu
| |
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve kısa sürede 4 binin üzerinde üye sayısına ulaşan Rabia Spor Merkezi’nin müdavimlerinden biri olan görme engelli Köksal Zühtü Işık sağlıklı bir yaşam için tüm engellileri spor yapmaya davet ediyor.
Meram Belediyesi tarafından Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde geçtiğimiz yıl hizmete açılan Rabia Spor Merkezi’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Merkeze 8 ay gibi kısa bir sürede üye olanların sayısı 4 bini aştı. Spor merkezine 3-4 haftadan beri düzenli bir şekilde gelen görme engelli Köksal Zühtü Işık’da spor yapmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Tıp okurken gözlerini kaybetti
Üniversite 3. sınıftayken Behçet hastalığından dolayı gözlerini kaybettiğini belirten, Köksal Zühtü Işık, “Tıp fakültesini okuyordum. Hastalandıktan sonra bırakmak zorunda kaldım. 2001 yılında bir işe girdim ve oradan emekli oldum” dedi.
Günlerini boş geçirmek yerine spor yaparak değerlendirmek için spor merkezine devam ettiğini kaydeden Işık, “Allah razı olsun belediye başkanımızdan. Böyle bir imkana bizleri kavuşturdu. Spor tesislerinin her mahalleye yapılması faydalı olur. Buradaki görevliler de benimle çok ilgileniyorlar. Görmediğim halde rahatlıkla spor yapabiliyorum” diye konuştu.

Engellileri spor yapmaya davet etti
Sağlıklı bir yaşam için salona geldiğini kaydeden Işık, “Yaklaşık 3-4 haftadır geliyorum. Özellikle emekli olan ve çalışmayan emekli kardeşlerimizi burada spor yapmaya davet ediyorum. Böyle bir tesisi mahallemize kazandırdığı için Fatma Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.