Güvenlik kaynaklarından Sincar uyarısı

Güvenlik kaynakları, PKK’nın Sincar’dan çekildikleri yönündeki açıklamasını, Türkiye’nin Afrin’e müdahale ettiği gibi Sincar’a da müdahale etmesin diye, yabancı kamuoyu baskısı oluşturmak için yaptığını kaydetti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 18:18 |
/ 84 Kez Okundu
| |
Güvenlik kaynakları, PKK’nın Sincar’dan çekildikleri yönündeki açıklamasını, Türkiye’nin Afrin’e müdahale ettiği gibi Sincar’a da müdahale etmesin diye, yabancı kamuoyu baskısı oluşturmak için yaptığını kaydetti.
Güvenlik kaynakları, PKK’nın, Afrin’de YPG adı altında yaptığı terörist yapılanmayı, Sincar’da da YBŞ adı altında yaptığına dikkat çekti. Kandil’den gelen yüzlerce teröristin önce yerel halktan zorla askere alımlar yaptığı, sonra bunlara silahlı eğitim verdiği vurgulandı. YBŞ içinde komutan seviyesinde PKK’lıların da görevlendirildiği vurgulanarak ,”PKK bu açıklamayı, Türkiye Afrin’e müdahale ettiği gibi Sincar’a da müdahale etmesin diye, yabancı kamuoyu baskısı oluşturmak için yaptı” denildi.
Güvenlik kaynakları, terör örgütü tarafından yabancı basına bir kaç kare fotoğraf ve demeç verdirilerek, PKK’nın Sincar da varlığının kalmadığı, YBŞ’nin de, kendilerini DEAŞ’tan korumaya çalışan Ezidilerden oluşan yerel bir güç olduğunun vurgulanacağına dikkat çekildi. Böylece, Türkiye’nin Sincar’a yönelik müdahalesinin, DEAŞ’ı korumak ve güçlendirmek amacını taşıdığı propagandasını yapılacağı ifade edildi.
PKK’nın Ezidileri zorla askere aldığı hatırlatılarak, ”Kendisine karşı çıkan Ezidi liderlerini ya öldürmüş, ya da sürgüne göndermiştir. Sincar’dan kaçan bazı Ezidiler halihazırda sığınmacı olarak Türkiye deki bazı illerde barınmaktadır” denildi. (BC-DK-Y)

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.