Hakkari’de erken doğan oğlağa bebek gibi bakılıyor

Hakkari kent merkezinde çetin geçen kış mevsiminde erken dünyaya gelen oğlağın hayatta kalabilmesi için bebek gibi bakılıyor.

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Şub 2020 / Cmt 11:48 |
/ 14 Kez Okundu
| |
Biçer Mahallesi Öztunçlar semtinde erken dünyaya gelen oğlağın hayatta kalabilmesi için Öztunç ailesi önlem aldı. Çetin kış mevsiminin etkili olduğu Hakkari’de erken doğum yapan keçinin yavrusunu ahırdan alan Öztunç ailesi, hayatta kalabilmesi için eve aldı. Hava sıcaklığının özellikle gece saatlerinde eksi 18 derecenin altına düştüğü kentte dünyaya gelen oğlağı soba başında elleriyle besliyor.
Bir süre önce kar yağışına dayanamayarak evlerinin damı çöken Öztunç ailesini ziyaret eden Biçer Mahallesi Muhtarı Kemal Erol, biberonla beslenen oğlakla karşılaştığını söyledi. Muhtar Erol, “Ailenin toprak evin damı çökmüştü. Aileyi ziyaret ederken sobanın önünde bir oğlakla karşılaştım. Öztunç ailesinin keçisi doğum yapmış. Yavrunun soğukta donmaması için biberonla evde besliyorlar” dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.