Halk ozanı Aşık Kara Gazi Ortaokulu’nda öğrencilerle buluştu

Gazi Ortaokulu öğretmenleri, aşıklık geleneğini öğrencilerine daha iyi anlatabilmek için Artvin’in yaşayan son halk ozanlarından Şavşatlı Aşık Kara’yı (95) öğrencilerle buluşturdu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 17:48 |
/ 152 Kez Okundu
| |
Gazi Ortaokulu öğretmenleri, aşıklık geleneğini öğrencilerine daha iyi anlatabilmek için Artvin’in yaşayan son halk ozanlarından Şavşatlı Aşık Kara’yı (95) öğrencilerle buluşturdu.
Öğrencilere aşıklık geleneği hakkında yaşamından örneklerle aktarımlarda bulunan Aşık Kara öğrencileri mest etti. Büyük bir dikkatle ünlü ozanı dinleyen öğrenciler hayatlarında asla unutamayacakları anlar yaşadı. Program sonrasında fotoğraf çekimi esnasında Kara ile öğrenciler arasında duygusal anlar da yaşandı. Okul Müdürü Osman Pehlivan, yaptığı açıklamada, "Dersleri hayatın gerçekleriyle örtüştüğümüz oranda daha çok başarılı olacağımızı biliyoruz. Bunun için bu tür uygulamalarımız artarak devam edecek" dedi.
Aşık Kara’nın öğrencilerle buluşmasını sağlayan öğretmen ve velilere de teşekkür eden Pehlivan her şey çocukların başarısı için diyerek, halk ozanı Aşık Kara’ya da teşekkür etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.