’Haydi Çocuklar Camiye’ projesinde çocuklar camiye alıştırıldı

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün Sakarya’da başlattığı ve 170 erkek çocuğa ulaşılan ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesi, Adapazarı Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık’ın katılımıyla Yeni Cami’de düzenlenen ödül töreniyle son buldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 Şub 2018 / Paz 17:07 |
/ 54 Kez Okundu
| |
Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün Sakarya’da başlattığı ve 170 erkek çocuğa ulaşılan ‘Haydi Çocuklar Camiye’ projesi, Adapazarı Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık’ın katılımıyla Yeni Cami’de düzenlenen ödül töreniyle son buldu.
’Haydi Çocuklar Camiye’ projesi 23 Ocak - 1 Şubat 2018 tarihleri arasında Türkiye genelinde yaklaşık 200 camide, Sakarya’da ise 20 camide gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen proje ile 6-13 yaş arasındaki erkek çocukları camiye alıştırılarak, 5 vakit namazın cemaatle kılınması ve hadislerin öneminin anlatılması amaçlandı. Çocuklara cami ve namazın önemli bir görev olduğu vurgulanan proje ile Sakarya’da yaklaşık 170 çocuğa ulaşıldı. Çocuklar camiye giderek namaz kıldı, hadisler öğrendi, birlik ve beraberliğin önemini anladı.
’Haydicocuklarcamiye.com’ sitesinde belirtilen camilerde 10 gün boyunca 5 vakit namaza gelen çocuklar her vakit namaz ve hadis için puan alarak ödül de kazandı. Projeye Sakarya’dan yaklaşık 170 çocuk katıldı. Projede dereceye giren öğrencilere; uzaktan kumandalı araba, 1 akıllı saat, 2 kaykay, 3 mangala,1 tablet, 2 akıllı saat ve 3 kaykay verildi. Ödül almaya hak kazanamayan diğer öğrencilere de farklı hediyeler verildi.
Ödül programı ise Adapazarı Merkez Yeni Cami’nde öğle namazı sonrası yapıldı. Ödül törenine KYK İl Müdürü Arif Özsoy, Adapazarı Müftüsü Cemal Cevdet Çıkrık, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Müftüsü İzzet Şener ve Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, Zinde Yönetim Kurulu Üyesi Feridun Uysal, Agah Sosyal Gelişim Derneği Başkanı Hasan Türk, Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof.Dr.Naci Çağlar katıldı. Program sonunda bütün katılımcılara yemek ikramı yapıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.